Przejdź do treści

Fosa pełna kultury: Sztuka rzucania słowem [27-28 lipca, PROGRAM]

„Słowo jest wielką tajemnicą. Magiczna siła słowa tkwi w jego zdolności wywoływania obrazów” – pisał Jan Parandowski w „Alchemii słowa”. Weekend „Sztuka rzucania słowem” (27-28 lipca) pokaże, że tak jest w istocie. 
Uczestnicy Fosy przyjrzą się słowu pisanemu, malowanemu, mówionemu i wyśpiewanemu. Zobaczą, na jak wiele sposobów można słowo kształtować i jak słowo może kształtować rzeczywistość. W części warsztatowej weekendu uczestnicy zajmą się nie tylko tym, co się pisze, ale poznają również techniki, jak to się robi. Posłuży temu warsztat z kaligrafii. Będziemy mogli również podejść do słowa w sposób bardzo twórczy, a to dzięki warsztatom kreatywnego pisania z Loesje. Efekt tej pracy zostanie uwieczniony na murze podczas warsztatów graffiti. Nie zabraknie zajęć dla dzieci podczas warsztatów komiksowych i plastycznych. Zaprosimy również na fragment spektaklu na podstawie twórczości Adama Mickiewicza w wykonaniu Teatru Dla Dorosłych oraz na niezwykłe opowieści w wykonaniu Radomskiej Grupy Opowiadaczy.
Odbędą się też spotkania z ludźmi, dla których słowo jest pasją i zawodem. Spotkamy się z radomskim pisarzem Grzegorzem Bartosem na premierze jego najnowszej książki „Zadymiarze”. Wszystkich pasjonatów przyrody i pisania o niej Amfiteatr zaprasza na spotkanie z Adamem Wajrakiem. Weekend wzbogaci koncert z literaturą w roli głównej, czyli Pablopavo i Ludziki.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu promocji kultury.
PROGRAM:
SOBOTA:
Godz. 15-17.30: Warsztaty z kaligrafii [Kawiarnia Artystyczna]
Godz. 15.30-18: Warsztaty twórczego pisania z Loesje International
Godz. 16-22: Animacje dla dzieci z Madagaskarem [23]
Godz. 18.00-19:30 Promocja książki Grzegorza Bartosa pt. Zadymiarze [Kawiarnia Artystyczna]
Godz. 20.00: Koncert: Pablopavo i Ludziki

NIEDZIELA:
Godz. 15-17.30: Warsztaty z kaligrafii [Kawiarnia Artystyczna]
Godz. 16-18.30: Warsztaty literacko – plastyczne [Fosa]
Godz. 16-19: Literackie graffiti – warsztaty [Fosa]
Godz. 16.00-18.30: Rysowanie komiksów – warsztaty [Pod 13]
Godz. 17.15-18: Opowieści z literaturą w tle – Radomska Grupa Opowiadaczy [Fosa]
Godz. 18-19.30: Spotkanie z Adamem Wajrakiem [Kawiarnia Artystyczna]
Godz. 19.30: Fragment spektaklu Teatru Dla Dorosłych na podstawie tekstu Adama Mickiewicza [Fosa