Przejdź do treści

Fosa pełna kultury – Weekend złotych mercedesów [12-13 SIERPNIA, PROGRAM]

„Weekend złotych mercedesów” upłynie pod znakiem prezentacji zabytkowych aut legendarnej marki. Ich pasjonaci (Towarzystwo Miłośników Starych Mercedesów) opowiedzą uczestnikom warsztatów o swoim hobby, zwracając uwagę nie tylko na walory techniczne tych samochodów, ale przede wszystkim na ich walory estetyczne. Jeśli stare samochody z drugim życiem i sentyment do klasyki, przeniesiemy się na gorącą, egzotyczną i fascynującą Kubę, gdzie na ulicach brylują amerykańskie legendy! Na finał Fosy – Nat Osborn Band
Desant z Kuby będzie potężny: pierwszy raz w tej części Polski, niewykluczone, że Europy: Rey Ceballo i zespół Tripulacion Cubana! Kubańczycy grają muzykę tradycyjną son, timbę, salsę, a w swoim najnowszym repertuarze prezentują największe radiowe hity w zaskakujących aranżacjach. Jeśli podczas ich koncertu nie spadną Wam sandały, stanie się to z pewnością chwilę później podczas najgorętszej latynoskiej dyskoteki we wszechświecie, którą poprowadzi kolejny Kubańczyk, D.J. SOFOCACION! To wcielone szaleństwo. Kiedy on stoi za konsolą, nie pozwoli wam ustać w miejscu! Roztańczycie się do upadłego, gwarantujemy! Najwytrwalsi wezmą udział w naszym salsowym konkursie z nagrodami!

W niedzielę  „Centrum Designu Concordia Design”  z Poznania w ciekawy sposób udowodni, ze zaprojektowane jest praktycznie wszystko. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach projektowania graficznego, warsztatach „projektowych” i plastycznych, uczących tego, że przedmioty codziennego użytku też mogą stać się dziełami sztuki.
„Fosę” pożegnamy  koncertem Nata Osborna [USA] i jego bandu z Brooklynu. Po koncercie – afterparty na plaży „Adieu, Fosa!”.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Weekend złotych mercedesów jest częścią projektu „Fosa pełna kultury” realizowanego w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
PROGRAM
12 sierpnia sobota
15.55
Otwarcie Fosy
16.00
Prezentacja starych mercedesów
16.30-19.30
Autodetailing – jak dbać o samochód-legendę?
Net-Kam Drifting – auto sportowe i jego możliwości
20.15
Rey Ceballo i TripulacionCubana – koncert
21.30
DJ SOFOCACION – latynoska dyskoteka
Salsa dla odważnych – konkurs tańca
 
13 sierpnia niedziela
03.15
Salsowe śniadanie
15.00
Fosa popołudniową porą
15.15
Sztuka na warsztacie
warsztaty plastyczne dla dzieci
16.00
Design – co to jest?
Jak może urozmaicać, uprzyjemniać życie?
wykład interaktywny dla dorosłych
17.00
Familijne warsztaty projektowe
19.00
Nat Osborn Band
koncert
21.00
Adieu, Fosa!
After party