Przejdź do treści

Fosa pełna kultury – wyjeżdżamy w miasto! Zebrobusem

Fosa pełna kultury 2018 wystartowała! Przez siedem kolejnych weekendów wakacji będziemy zapraszać Was w podróż po siedmiu kręgach kulturowych świata. Odjazd z naszego peronu przy ul. Parkowej 1, ale… w tym roku pojawiać się też będziemy naszym zebrobusem w różnych częściach miasta i zapraszać na warsztaty dzieci oraz młodzież. Sprawdźcie, gdzie, co i kiedy! Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny
ROZKŁAD JAZDY FOSO-ZEBRO-BUSA: ANIMACJE FAMILIJNE
14.07.2018 – CZECHY – PARK NA USTRONIU (godz. 10-12)
Knedliczek-majsterkowicz poprowadzi gry i zabawy o charakterze konstrukcyjnym, poznamy zwroty po czesku, oraz wyprawimy się w podróż po jedynej w okolicy górce osiedlowej. Nysa zadebiutuje jako skrzynia z niespodziankami. Oprócz tego w warsztacie plastycznym wykonamy okienka z okiennicami.
21.07.2018 – INDIE – ZALEW NA BORKACH (godz. 10-12)
Hasan – fakir-akrobata poprowadzi gimnastykę na wesoło dla dzieci, pokaże, jak panować nad swoim ciałem i emocjami (oczywiście prowokując do śmiechu).  Tańce animacyjne rodem z Bollywood – z chustami. W warsztacie plastycznym dzieci otrzymają ogromną mandalę do pokolorowania wodnymi farbkami.
28.07.2018 – SKANDYNAWIA – PARK LEŚNICZÓWKA (godz. 10-12)
Bjorn-podróżnik poprowadzi warsztat okrzyków bojowych, sprawdzimy swoją sprawność i zwinność pokonując tory przeszkód, rozwiążemy zagadkę kryminalną dla dzieci. Stworzymy także portret pamięciowy Pippi, o której opowiemy historię.
4.08.2018 – AMERYKA ŁACIŃSKA – PARK GOŁĘBIÓW II (godz. 10-12)
Juan-mariachi – muzyk poprowadzi tańce oraz warsztaty muzyczne dla dzieci, przygrywając na gitarze oraz cajonie. Zatańczymy! Nie zabraknie także własnoręcznie zrobionych pudełek na confetti do prawdziwej fiesty!
11.08.2018 – UKRAINA – PARK KOŚCIUSZKI (godz. 10-12)
Sasha, wędrowny artysta, cyrkowiec poprowadzi tańce ludowe oraz przyśpiewki, razem z dziećmi stworzymy rymowanki o pięknej okolicy. Po warsztatach cyrkowych każde dziecko będzie mogło pokazać swój talent na scenie. Stworzymy kolorowe flagi, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.
 

ROZKŁAD JAZDY FOSO-ZEBRO-BUSA: ANIMACJE DLA MŁODZIEŻY
13.07.2018 CZECHY – FONTANNY (godz. 16-19)
Impro teatralno-cyrkowe z grupą Awaria, kurs nagrań life i streamów.
27.07.2018 – SKANDYNAWIA – FONTANNY (godz. 16-19)
LARP kryminalny, story-trolling.
10.08.2018 – UKRAINA – FONTANNY (godz. 16-19)
Otwarte studio nagrań: field-recording, dubbing – dasz radę?, strefa chillout.
 

***
Projekt Fosa pełna kultury dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  i z dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.

RAMOWY PROGRAM FOSY PEŁNEJ KULTURY 2018