Przejdź do treści

Instruktorki tańca z Amfiteatru na szkoleniu w USA

statua_wolnosci_600Dwie instruktorki tańca z Amfiteatru wyleciały na szkolenia do USA. Sylwia Żołądkiewicz i Magdalena Wujcik odwiedzą Nowy Jork i Los Angeles, by uczyć się od amerykańskich mistrzów Hip Hopu i House Dance.

Wylot do Stanów Zjednoczonych to nasze największe marzenie od wielu lat – mówią zgodnie Magda i Sylwia. W Stanach są od 23 sierpnia. Pierwszy tydzień spędzą w Nowym Jorku w Broadway Dance Center, gdzie będą uczyły się od pionierów Hip Hop i House takich jak: Henry Link, Tony Mc Gregor, Shannon Selbie, Sekou Heru.
Kolejnym amerykańskim przystankiem Sylwii i Magdy będzie Los Angeles. Tam instruktorki wezmą udział w zajęciach tanecznych w szkołach Millenium Dance Complex i Debbie Reynolds Dance Studio. Świat taneczny w stanie Kalifornia jest zupełnie inny niż w Nowym Jorku, dlatego Magda i Sylwia postanowiły odwiedzić te dwa stany.

sylwia_zoladkiewicz

Sylwia Żołądkiewicz


Obie instruktorki tańczą od wczesnej młodości. Taniec to ich życiowa pasja. Amerykańska przygoda jest dla nich bardzo mocnym bodźcem do artystycznego i zawodowego rozwoju. Teraz jako doświadczone tancerki i instruktorki spełniają swoje marzenie, jak mówią „podróże są kluczem do zdobywania wiedzy, która jest niezbędna, aby uczyć młodsze pokolenia”.
magda_wujcik

Magdalena Wujcik


Jak same twierdzą, jest to kolejny, bardzo ważny etap w ich tanecznej karierze, dlatego proszą o mocne trzymanie kciuków i obiecują wrócić do Radomia z wiedzą, inspiracją i energią do dalszego działania w Amfiteatrze. Na co dzień Magdalena i Sylwia prowadzą zajęcia taneczne w Kuźni Artystycznej. Obie prowadziły FIT poranki w Amfiteatrze. Naszym tancerkom życzymy pięknego, inspirującego i owocnego wyjazdu!