Przejdź do treści

Jam session w Amfiteatrze – na bluesowo!

Trzecia odsłona muzycznego, energetycznego cyklu „Jam session w Amfiteatrze” upłynie pod znakiem bluesa. Gospodarzem wieczoru, 23 marca, będzie zespół Play Blues.
Repertuar zespołu Play Blues to ukłon w stronę lat 70′, 80′ i 90′. Muzycy zainspirowani są brzmieniem epoki dzwonów, łączą w aranżach to, co najbardziej charakterystyczne dla utworów m.in. The Doors, Queen, Deep Purple czy Wild Cherry. Repertuar Play Blues to również utwory Tadeusza Nalepy, zarówno z czasów istnienia grupy Breakout  jak i z solowych dokonań artysty. Z biegiem czasu muzycy sięgnęli po nowsze utwory takich zespołów jak Hey, Curly Heads czy Queens Of The Stone Age. Mieszanka gatunków i sprytne odchodzenie od oryginalnych aranży sprawia, że zespół zaskakuje, tym samym czyni to całość występu bardzo ciekawym spojrzeniem na rock i blues tamtych, i współczesnych czasów.
Play Blues tworzą: Eliza Moerke  – wokal, Michał Polański – gitara, Marcin Niewczas – gitara, Agnieszka Niewczas – instrumenty klawiszowe, Piotr Dusza – perkusja, Łukasz Treter –  bas.

Po koncercie – improwizacje, nie tylko bluesowe. Zapraszamy muzyków z instrumentami, do Waszej dyspozycji będą: perkusja, wzmacniacz gitarowy oraz basowy.
Goście jam session będą mogli pokrzepić się w barze, dzięki współpracy z Hotelem i Restauracją Nihil Novi.
Wstęp wolny. Impreza zacznie się o godz. 20, potrwa do północy.
Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1
Oprawa świetlna i dźwiękowa dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.