Przejdź do treści

Jan „Ptaszyn” Wróblewski Quartet w „Kawiarni artystycznej”

Uwaga, entuzjaści jazzu spod znaku „Ptaszyna” Wróblewskiego – w związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem, zwiększamy pulę biletów i przenosimy występ ze Sceny Obozisko do „Kawiarni artystycznej”. 
Wielce nas cieszy taki odzew koneserów gatunku na naszą koncertowa propozycję. Jan „Ptaszyn” Wróblewski Quartet w piątek, 28 kwietnia, o godz. 19 w „Kawiarni artystycznej” przy ul. Parkowej 1. Nie zmienia się zatem data i godzina koncertu, a jedynie jego miejsce.
Zwiększyliśmy też pulę biletów. Możecie je kupować w przedsprzedaży po 30 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru, a także po 35 zł w dniu koncertu przed wejściem.
Jan „Ptaszyn” Wróblewski – ikona polskiego jazzu
W 2016 r. Jan “Ptaszyn” Wróblewski obchodził 80. urodziny i 63. (!) rocznicę działalności artystycznej. To człowiek-instytucja, saksofonista tenorowy i barytonowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, krytyk, publicysta muzyczny, pedagog i radiowiec. Na jego autorskiej audycji „Trzy kwadranse jazzu” w Radiowej Trójce wychowały się całe pokolenia miłośników jazzu.
Jan “Ptaszyn” Wróblewski jest jednym z pierwszych polskich muzyków jazzowych, którzy znaleźli się w „Encyklopedia of Jazz” Leonarda Feathera. Nagrał kilkanaście autorskich płyt, z których ostatnie to: w Kwartecie: Real Jazz (2005) i Supercalifragilistic (2007), oraz w Sekstecie – Moi pierwsi mistrzowie – Komeda/Trzaskowski/Kurylewicz (2014).
W Amfiteatrze wystąpi razem z Wojciechem Niedzielą (fortepian), Andrzejem Święsem (kontrabas) i Marcinem Jahrem (perkusja).
Jan “Ptaszyn” Wróblewski Quartet powstał w połowie lat 90-tych. Jego muzyka opiera się o klasyczne jazzowe tradycje, nie pomija jednak bardziej współczesnych osiągnięć gatunku. Zespół stara się grać zawsze dynamicznie, ale nie są mu obce też liryczne klimaty.