Przejdź do treści

„Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”. Młodzież ma pomysły! [ZDJĘCIA]

W piątek w południe na Scenie Obozisko radomska młodzież spotkała się z Adamem Radoszem, animatorem opiekującym się naszym domem kultury w ramach projektu „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”. Uczniowie odpowiadali m.in. na pytania o to, co rozumieją pod pojęciem „kultura” i co stoi im na przeszkodzie w uczestnictwie w niej 
Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” realizuje projekt w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017” pt. „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”.
Projekt ten daje możliwość zgłoszenia i zrealizowania inicjatywy kulturalnej, która zostanie wsparta finansowo oraz merytorycznie. Do udziału w nim zapraszamy radomską młodzież oraz seniorów, w szczególności zamieszkujących osiedle Obozisko.
W piątek od godz. 12 animator Adam Radosz pytał młodzież, czym dla nich jest kultura. Później chciał wysondować, dlaczego młodzi ludzie niechętnie przychodzą do domu kultury. Wśród odpowiedzi pojawiły się m.in. powody takie jak brak czasu, brak rozeznania w ofercie kulturalnej danej placówki, lub po prostu „inne gusta”.
Następnie uczniowie opowiadali o swoich marzeniach na kulturalne wydarzenia, w których najchętniej wzięliby udział i/lub sami zorganizowali. Dowiedzieliśmy się np., że młodzieży brakuje warsztatów, wieczorów tematycznych, kabaretów czy kulturalnych wycieczek turystycznych.
Adam Radosz przybliżył naszym młodym gościom zasady konkursu inicjatyw i na przykładach już zrealizowanych w innych miastach pokazał, jak fantastyczne pomysły można przekuć w realne działania, wydarzenia.
Młodzież do końca maja ma czas na zgłaszanie swoich pomysłów i konsultowanie ich. Śledźcie naszą stronę i fanpage na Facebooku, będziemy tam systematycznie zamieszczać szczegóły projektu „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze” i wskazówki dla chcących zadziałać kulturalnie!