Przejdź do treści

LATO W TEATRZE: Projekt „Warchoły i chytre baby”

Uwaga, młodzi teatromaniacy! Zapraszamy Was do udziału w fantastycznym projekcie „Lato w teatrze – Warchoły i chytre baby”. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 5 lipca. Projekt ma formę półkolonii i udział w nim jest bezpłatny 
Lato w teatrze: „Warchoły i chytre baby” 22 lipca – 4 sierpnia 2019
Jest to teatralna próba zmierzenia się ze stereotypami dotyczącymi Radomia, z negatywnymi skojarzeniami i przedstawianiem miasta w opinii społecznej m.in. jako „stanu umysłu”.
Celem projektu jest przeciwdziałanie stygmatyzacji społecznej w wymiarze indywidualnym i zbiorowym, budowanie u uczestników (dzieci i młodzieży w wieku 9-18 lat) poczucia własnej wartości i dumy z Radomia i Radomszczyzny oraz kształtowanie tożsamości regionalnej,  rozbudzenie ciekawości młodych ludzi dotyczącej przeszłości, historii miejsca, w którym żyją. Udział w projekcie ma też dać młodym bodziec do budowania pozytywnego wizerunku Radomia – małej, lokalnej ojczyzny – jako miejsca otwartego, tolerancyjnego, z twórczym potencjałem.
Główny nacisk położony będzie na wykorzystywanie technik improwizacji oraz dramowych, które rozbudzą kreatywność uczestników, zaktywizują całą grupę. Ćwiczenia będą realizowane w formie zabaw, np. etiudy będą formą odpowiedzi na trudne pytania dotyczące tożsamości regionalnej i stygmatyzacji Radomia i jego mieszkańców.  Uczestnicy będą pracowali w 4 grupach: aktorskiej, muzycznej, tanecznej i multimedialnej. Finał zaplanowany jest 4 sierpnia o godz. 20.20 w „Kuźni Artystycznej”.
ZGŁOSZENIA DO 5 LIPCA na adres: kuznia.artystyczna@amfiteatr.radom.pl
Projekt jest realizowany w ramach programu „Lato w teatrze” ze środków finansowych  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
W 2019 roku odbędzie się jego 12 edycja.INSTYTUT TEATRALNY – WIĘCEJ.