Przejdź do treści

Między Radomiem a Mordorem – spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem

O warsztacie pracy pisarza, najnowszej książce „Międzymorze”, reportażu gonzo i sytuacji w Polsce porozmawiamy 9 listopada z Ziemowitem Szczerkiem na spotkaniu w „Kawiarni Artystycznej”.
Ziemowit Szczerek (ur. 1978 w Radomiu) – dziennikarz i prozaik, współpracuje z „Polityką”, „Nową Europą Wschodnią” i „Tygodnikiem Powszechnym”, autor książek „Siódemka”, „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” oraz „Rzeczpospolita Zwycięska”, współautor zbioru opowiadań „Paczka radomskich”. W 2013 roku został laureatem Paszportu „Polityki”, w 2014 roku nominowany do nagród Nike i Angelus, w 2015 roku finalista Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, a w 2016 finalistą Nike za „Tatuaż z tryzubem”. Książka” Tatuaż z tryzubem” została również nominowana do Nagrody MediaTory (2016). Książka Międzymorze została nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz do Nagrody MediaTory.
Spotkanie poprowadzi Marcin Kępa – współautor książki „Paczka radomskich”, pisarz, publicysta, animator kultury.
Początek spotkania 9 listopada (czwartek) o godz. 18. Wstęp wolny.
Zadanie realizowane ze środków Gminy Miasta Radomia w ramach projektu Budżet Obywatelski – 2017 „Kuźnia Talentów – warsztaty literacko-teatralne”.