Przejdź do treści

Muzyczna droga do wolności. Część I. Koncert: Małgorzata Ostrowska z zespołem, Róże Europy, Tomek Lipiński z zespołem

malgorzata_ostrowska_radom_600aW sobotni wieczór 25 czerwca rozpocznie się pierwsza część koncertu „Muzyczna droga do wolności”, który odbędzie się w ramach obchodów 40. Rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec `76. Na placu przed Urzędem Miejskim w Radomiu wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Małgorzata Ostrowska z zespołem, Róże Europy, Tomek Lipiński z zespołem. Początek o godz. 19:00.
 
 
malgorzata_ostrowska
Małgorzata Ostrowska określana jest ikoną polskiego rocka lat 80’tych i od lat należy do najciekawszych postaci polskiego show-businessu.
Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu LOMBARD, z którym zagrała ponad tysiąc trzysta koncertów w Polsce i poza granicami kraju (w USA, RFN, ZSRR, Holandii, Czechosłowacji, Szwecji, dawnej Jugosławii, Iraku, na Węgrzech i we Włoszech). Nagrała dziesięć płyt, z których trzy otrzymały status “Złotej Płyty”, a także wylansowała kilkanaście przebojów (takich jak m.in. „Szklana pogoda”, „Droga Pani Telewizji”, „Taniec pingwina na szkle”, „Mister of America”, „Znowu radio”, „Mam dość” czy „Meluzyna”). Koncerty jazzowe na Festiwalu “Jazz Jamboree”, rola Królowej Aby w filmie „Podróże Pana Kleksa”, rola Marii Magdaleny w polskiej wersji rock-opery “Jezus Chrystus Superstar”, a później tytułowa rola w musicalu “Pocałunek Kobiety-Pająka” to kolejne etapy kariery, które uczyniły z niej niezwykle intrygującą, nieszablonową artystkę estradową.
W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!” ukazała się jesienią 2012 roku. Kilka utworów z okresu kariery solowej trafiło na listy przebojów, m.in. „Lawa”, „Słowa jak węże do ucha”, „Szpilki” i „Po niebieskim niebie”.
Od 2007 roku Małgorzata Ostrowska posiada swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego 50 Festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”. Małgorzata Ostrowska cieszy się niesłabnącą popularnością i sympatią słuchaczy, dużo koncertuje. Oprócz koncertów ze swoim zespołem bierze aktualnie udział w kilku okazjonalnych cyklach koncertowych – „Projekt Grechuta”, „Piosenki Andrzeja Zauchy Symfonicznie”, „Tribute to Marek Jackowski” i „Sympfonica”.
Róże Europy
Roze_europy
Oficjalne początki Róż Europy to występ na festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Trzy lata później ukazał się debiutancki album Stańcie przed lustrem. Ten oraz kolejne albumy przyniosły zespołowi dużą popularność m.in. dzięki utworom: Mamy dla was kamienie, Rock’n’rollowcy czy Radio młodych bandytów. Największym przebojem zespołu jest utwór Jedwab z płyty Poganie! Kochaj i obrażaj.
Róże Europy w latach osiemdziesiątych i pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych należały do ścisłej czołówki najpopularniejszych polskich zespołów młodzieżowych. Dziś pielęgnują tradycję garażowego rock’n’rolla, collage rocka i muzyki pop o korzeniach mocno osadzonych w klimacie prostych form muzycznych z uniwersalnym literackim przesłaniem.
Zespół zagrał mnóstwo koncertów w Polsce i za granicą: w USA, Anglii, Austrii i Włoszech. Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki pop z rockową energią.
Skład:
Piotr Klatt – wokal
Bartosz Bartas Wawrzyniak – gitara, klawisze
Grzegorz Gre Korybalski – bas
Maciej Brzezinski – drums
Tomek Lipiński z zespołem
Tomek Lipiński fot. Magdalena Morawska
Tomek Lipiński to polski muzyk rockowy, wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta, lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Autor muzyki filmowej.
W programie zespołu posłuchamy utworów z najnowszego albumu To czego pragniesz oraz największe przeboje artysty z repertuarów Tiltu, Brygady Kryzys i Fotoness.
Skład:
Karol Ludew (dr)
Piotr Leniewicz (b)
Maciej Dłużniewski (g).