Przejdź do treści

MUZYKowanie – kurs przygotowawczy do szkoły muzycznej

Amfiteatr zaprasza na MUZYKowanie, czyli kurs przygotowawczy dla dzieci zdających do szkoły muzycznej I stopnia OSM. Instruktor – zawodowy muzyk – poprowadzi zajęcia pod kątem zadań, jakie mogą być na egzaminie, np. określenie kierunku melodii, ćwiczenie pamięci muzycznej i słuchu harmonicznego. Kurs to 10 h profesjonalnych lekcji w grupach maksymalnie 10-12 osobowych. Pokazowe zajęcia już 28 stycznia w Kuźni Artystycznej.
Kurs obejmuje zajęcia muzyczne przygotowane specjalnie pod kątem rodzaju zadań, z jakimi dziecko spotka się na egzaminie, np. powtarzanie głosem dźwięków, krótkich melodii i rytmów, określanie kierunku melodii, ćwiczenie pamięci muzycznej i słuchu harmonicznego. Kurs w formie 45-minutowych zajęć grupowych. Zajęcia w każdy piątek od 3 lutego, godz. 17:00.
Bezpłatne zajęcia pokazowe
Sobota 28 stycznia o godz. 14:00. Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
Profesjonalny instruktor
Prowadzącym kurs jest pianista i kompozytor – Gabriel Menet. Związany z teatrami w Lublinie, Radomiu i Warszawie. Pracował z dziećmi i młodzieżą w MDK „Pod Akacją” w Lublinie. Komponował muzykę do przedstawień teatralnych w Bielsku Białej, Gdańsku, Warszawie i Lublinie. Współpraca z takimi reżyserami jak Adam Opatowicz, Witold Mazurkiewicz, Lech Chojnacki czy Ewa Konstancja Bułhak. Obecnie kierownik muzyczny „Lublin Street Band” , a także nauczyciel instrumentów klawiszowych w Kuźni Artystycznej MOK „Amfiteatr” w Radomiu.
Cena kursu: 150 zł