Przejdź do treści

Nie tylko Dzikie Pola – Ukraina [11-12.08 PROGRAM]

W najbliższy weekend (11-12 sierpnia) wyruszymy z Fosy pełnej kultury na Ukrainę!    
„Żeby ja ciebie nie pokochał, byłby ja wolny jak wiatr w polu i na sercu swobodny, i na duszy swobodny, a sławny jak sam Konasewicz Sahajdaczny!” – Bohun.
Ach, kozacki temperament! Poznamy go bliżej dzięki grupie rekonstrukcyjnej, która przybliży sposób życia Kozaków. Jedną z głównych osi weekendu będzie też oczywiście ukraińska muzyka ludowa i tańce. Będzie można posłuchać ukraińskiego folku oraz pobawić się na wieczorze tanecznym przy dźwiękach world music. Zaprosimy także do spotkania z pisarzem i historykiem Jackiem Komudą, autorem licznych książek dotyczących historii Ukrainy. W części warsztatowej zajmiemy się pięknymi ukraińskimi motywami ludowymi. Odbędą się zajęcia ozdabiania ubrań i toreb ornamentami ukraińskimi. Wyjątkowa okazja czeka na tych, którzy lubią malować na murach! Zaprosimy do udziału w profesjonalnych warsztatach tworzenia graffiti. Część warsztatowa weekendu zostanie wzbogacona o wątki kulinarne i popularnonaukowe – odwiedzi nas jeden z najlepszych w Polsce popularyzatorów nauki! “Fosowicze” posłuchają również opowieści w wykonaniu Radomskiej Grypy Opowiadaczy. Muzyczną gwiazdą będzie zespół Dagadana, polsko-ukraińsko-amerykańska formacja, która zaskakuje fuzją jazzu, folku i elektroniki.
PROGRAM
Ukraina – Nie tylko Dzikie Pola
11.08.2018 – 12.08.2018

SOBOTA
godz. 16.00 – MOŁOJECKA SŁAWA [Kozacy XVII wieku – zespół rekonstrukcyjny: walki na szable, łucznictwo, kozacka kuchnia, wystawa broni białej]
godz. 17.00 – Na Dzikich Polach [spotkanie z pisarzem i historykiem JACKIEM KOMUDĄ]
godz. 20.00 – DAGADANA [koncert]
godz. 21.30 – DJ DAGA [taneczna zabawa przy world music]

NIEDZIELA
godz. 16.00 – Ukwiecone T-shirty [warsztaty ozdabiania ubrań ukraińskimi motywami ludowymi]
godz. 16.00 – Graffiti na legalu [warsztaty nauki graffiti]
godz. 17.00 – Brrr… bardzo zimno! [warsztaty popularno-naukowe z ciekłym azotem]
godz. 19:00 – Ukraińskie baśnie [Radomska Grupa Opowiadaczy]
godz. 19.30 – Teatrzyk Zielona Gęś [fragment spektaklu Teatru Ludzi Dojrzałych]
Wstęp wolny.
Projekt „Fosa pełna kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.