Przejdź do treści

O bajce z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

Szczecin 19.05.2016 Roksana Jędrzejewska – Wróbel fot. Dariusz Gorajski


Tej okazji sympatycy bajek dla dzieci nie powinni przepuścić. We wtorek, 28 listopada, przyjedzie do radomskiego Amfiteatru Roksana Jędrzejeweska-Wróbel. Autorka poczytnych bajek opowie o swojej twórczości i warsztacie pisarza. Wstęp wolny.
Roksana Jędrzejewska-Wróbel – autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci, które zdobyły wiele nagród i wyróżnień, np. BESTSELLERek Roku, Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego. Książki pisarki zostały przetłumaczone na węgierski, słoweński i koreański. Trafiły również na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Dla TVP1 pisała scenariusze i teksty piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. Na podstawie twórczości autorki powstał film animowany Pamiętnik Florki oraz spektakle teatralne. Otrzymała brązowy medal „Zasłużeni dla kultury – Gloria Artis”.
Sama o sobie – Piszę, bo lubię przyglądać się ludziom. I opowiadać historie o tym, co zobaczyłam. Gdybym nie pisała, to mogłabym być ogrodniczką. Albo krawcową. Albo kierowcą tira. Natchnienie przychodzi, kiedy chce. Ale i tak wszystko zależy od dyscypliny. Boję się, że zacznę się bać. Strach nie jest dobrym doradcą. Odwagę daje mi wewnętrzna siła, którą chyba odziedziczyłam po przodkach. Nadzieję czerpię z wiary, że to wszystko ma głębszy sens i nic nie dzieje się przypadkowo. Rozmowa to szansa na prawdziwe spotkanie.
Projekt finansowany jest z budżetu obywatelskiego 2017 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne”.
Spotkanie odbędzie się 28 listopada o godz. 18 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1 (I piętro).
Wstęp wolny.