Przejdź do treści

Odkryj Radom na spacerze – kultowe miejsca spotkań w XX wieku – 11.02

Czy wiecie, gdzie w Radomiu była jedna z najlepszych restauracji w Europie? Albo skąd się wzięła nazwa targowiska przy ul. Wernera? Jeśli jesteście ciekawi kultowych miejsc, w których bywali wasi dziadkowie, odkryjcie z nami Radom na spacerze już 11 lutego. Zapraszają MOK „Amfiteatr” i stowarzyszenie Droga Mleczna. Wstęp wolny.
Pierwszy spacer po historycznym Radomiu zorganizowało w grudniu stowarzyszenie Droga Mleczna. Jego motywem przewodnim był PRL. Teraz połączyliśmy siły i raz w miesiącu będziemy odkrywać stary Radom na nowo. Każdy spacer będzie miał swój temat przewodni, obiecujemy, że nie będziecie się nudzić!
11 lutego w samo południe Alina Osieniecka z Centrum Informacji Turystycznej zabierze was w podróż po kultowych miejscach spotkań radomian z XX w. Podczas spaceru posłuchacie zajmujących opowieści m.in. o dawnych hotelach „Francuskim” i „Rzymskim”, poznacie ciekawostki o nieistniejących już a cieszących się sławą w Polsce i za granicą restauracjach czy cukierniach, a także dowiecie się, na jakie filmy chadzano w Radomiu do starych, klimatycznych kin.
Miejsce zbiórki
Amfiteatr
ul. Parkowa 1
Czas:
11 lutego (sobota) 2017
godz. 12.00