Przejdź do treści

Prezentacje artystyczne w Kuźni [ZDJĘCIA]

Ostatni tydzień był w „Kuźni Artystycznej” MOK „Amfiteatr” bardzo pracowity. Między 8 a 13 stycznia odbyły się podsumowania i prezentacje twórczości dzieci i młodzieży, która na Daszyńskiego 5 uczęszcza na zajęcia.

– Po I semestrze intensywnej pracy przyszła pora na zaprezentowanie się publiczności. Rozpoczęliśmy od prezentacji teatralnej. Na naszej scenie wystąpiły dzieci w spektaklu „Czarno na białym”  w reżyserii Bogusi Przybytniewskiej – mówi Alicja Gryz-Wasil, kierownik „Kuźni Artystycznej”.
Kolejnym elementem podsumowań był wernisaż wystawy dzieci pracujących w sekcjach plastycznych, który miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wystawę prac dzieci z pracowni Elżbiety Raczkowskiej, Małgorzaty Jagielskiej i Anny Grabowskiej można oglądać w galerii M10 do końca lutego.
Z kolei na scenie w „Kuźni Artystycznej” prezentowały się dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia taneczne z instruktorami: Dominiką Komorską, Miłoszem Chałą oraz Sylwią Żołądkiewicz. Kolejne były występy wokalistów, klawiszowców i gitarzystów, którzy ćwiczą w „Kuźni Artystycznej” pod czujnym okiem swoich instruktorów. Uzupełniły ich popisy młodzieżowy zespół muzyczny. Wszyscy młodzi muzycy pracują pod okiem profesjonalnych instruktorów: Andrzeja Wartyniego, Michała Trzpioły – gitara, Iwony Skwarek – wokal oraz Dariusza Makarewicza, Gabriela Meneta – instrumenty klawiszowe.
– Każdy adept sztuki muzycznej potrzebuje obycia ze sceną oraz kontaktu z publicznością – zaznaczył dyrektor Waldemar Dolecki. – Nasi młodzi wykonawcy także tego potrzebują, stąd pomysł na dalsze konfrontacje z publicznością – mówił dyrektor.
Czwartkowe prezentacje stały się też okazją do podziękowań. W programie prezentacji znalazły się zarówno utwory śpiewane i grane solo, jak i grupowe. Utwory pozostawały jeszcze w klimacie świątecznym oraz noworocznym. Prezentację rozpoczął autorski utwór dedykowany radomianom „Połowę szczęścia…” skomponowany przez Gabriela Meneta z tekstem autorstwa Emilii Rutkoweskiej- Bekas.
Kolejnym podsumowaniem były prezentacje wychowanków Kuby Lucedarskiejgo z sekcji gimnastyki artystycznej. Tym razem młodsi uczestnicy zajęć oglądali różne figury i ekwilibrystyczne prezentacje starszych kolegów.