Przejdź do treści

Radomska Szkoła Oberka – warsztaty – ZDJĘCIA

W czwartek na Scenie Obozisko odbyły się pierwsze z cyklu autorskie warsztaty Radomskiej Szkoły Oberka, które prowadzi Czesław Pióro. Uczestnicy najpierw oswajali się z przestrzenią, potem ze sobą, wreszcie stawiali pierwsze kroki. Cieszy nas, że hulaniem oberów zainteresowane są wszystkie pokolenia! 

Warsztaty nie będą dotyczyć tylko techniki tańczenia, ale staną się też próbą szerszego i głębszego doświadczenia oberka jako zjawiska. – Będziemy doświadczać oberka w sobie, w parze i w grupie, para za parą po kole, oraz w improwizacji. Poszukamy go w ruchu, rytmie i brzmieniu. Pojawią się też elementy przyśpiewek oberkowych, tzw. wyrywasów, a także ozdobniki, jakimi są np. przytupy. Poznamy też polkę w lokalnej manierze i tradycyjne zabawy taneczne regionu – opowiada Czesław Pióro.

Na zajęcia będą składały się też różne zabawy i ćwiczenia ruchowe oraz integracyjne, typowe dla rozwojowych warsztatów grupowych.

Bezpłatne, cykliczne warsztaty odbywają się w każdą środę na Scenie Obozisko (ul. Śniadeckich 2). Zaczynają się o godz. 18, trwają przez dwie godziny. Koniecznie weźcie ze sobą wygodne buty na płaskiej podeszwie.