Przejdź do treści

Radomski Teatr Rodzinny – warsztaty "Pod 13"

Amfiteatr zaprasza na warsztaty Radomskiego Teatru Rodzinnego, które odbędą się 22 kwietnia (sobota), wyjątkowo „Pod 13” przy ul. Parkowej 1. 
To już kolejne spotkanie entuzjastów teatru na zajęciach z profesjonalnymi aktorami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by dołączyć do grupy, wszyscy są mile widziani: rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, rodzeństwo.
Podczas cyklu bezpłatnych warsztatów chcemy pokazać, jak można połączyć dobrą zabawę z nauką aktorstwa.
Teatr nie musi kojarzyć się z powagą i ciszą. Na rodzinnych warsztatach jest śmiech i twórczy ferment. Warsztaty teatralne prowadzi dwójka świetnych aktorów: Jolanta Kęćko i Błażej Twarowski. Uczestnicy warsztatów poznają różnorodność teatru oraz tajniki sztuki aktorskiej. Ważnym punktem spotkań jest teatralny savoir vivre.
Poznajmy siebie i teatr
Dzięki grom i zabawom stworzymy zgraną grupę, by potem wejść głębiej w świat teatru. A będzie co poznawać!
Para aktorów wprowadzi nas w teatr bez słów, czyli pantomimę; poznamy potencjał drzemiący w marionetkach, pacynkach i kukiełkach; zobaczymy, jak dużo można wyczarować cieniem; przekonamy się, że teatr można stworzyć dosłownie ze wszystkiego wykorzystując przedmioty codziennego użytku, np. łyżkę i widelec!; poznamy fascynujący teatr maskowy; nauczymy się wykorzystywać przypadkowe przedmioty w tworzeniu teatru, np. papier, folię i piasek; w teatrze radiowym i telewizyjnym nauczymy się dykcji i dowiemy, jak wyrazić emocję jedną głoską, spróbujemy swoich sił przed mikrofonem i przed kamerą.
Napiszmy scenariusz do bajki
Spotkamy się również z dramatopisarzem, który podpowie, jak stworzyć własny, oryginalny scenariusz, np. dla bajki. W czasie cyklu jesiennego będziemy powoli wykorzystywać zdobytą wiedzę, by wspólnie spróbować stworzyć i wystawić przedstawienie.
Warsztaty w kwietniu
Najbliższe spotkanie 22 kwietnia w godz. 10-12 „Pod 13” (ul. Parkowa 1), w naszej nowej, klimatycznej przestrzeni – dawnej garderobie gwiazd.
Warsztaty Radomskiego Teatru Rodzinnego realizowane są w ramach projektu z budżetu obywatelskiego 2017 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne”.