Przejdź do treści

Sąsiedzka potupajka z pierogami – przyślij przepis!

W ramach festiwalu „Zawieruchy Radomskie – śpiewy i wyrywasy” w sobotę, 17 czerwca,  zapraszamy na Scenę Obozisko (ul. Śniadeckich 2) na „Sąsiedzką potupajkę z pierogami”.
Już teraz zachęcamy radomian do wspólnej zabawy i zgłaszania swoich ulubionych, sprawdzonych przepisów na pierogi. Na zgłoszenia czekamy tylko do 16 czerwca do godz. 12.00. Recepturę można do nas przynieść osobiście (MOK „Amfiteatr” przy ul. Parkowej 1) lub przesłać na adres: nasze.miejsce@amfiteatr.radom.pl
Pamiętajcie, by dopisać przy zgłoszeniu swoje IMIĘ, NAZWISKO I TELEFON KONTAKTOWY.
Specjalnie powołana Kapituła Pierogowa wyłoni 5 najlepszych przepisów! Pierogi lepić będą w sobotę gospodynie z kół wiejskich i wszyscy chętni, którzy przyjdą na Scenę Obozisko w godz. 16-18. Będzie to pierwsze kolektywne lepienie pierogów, tym bardziej niezwykłe, że gospodynie podczas pracy… śpiewają. Można się przyłączyć! Wystarczy wziąć… fartuch, by nie pobrudzić się mąką ani farszem podczas lepienia.
„Sąsiedzka potupajka z pierogami” zacznie się na dobre o godz. 18. Będzie oczywiście połączona z konsumpcją ugotowanych pierogów. Na scenie wystąpi zespół śpiewaczy Gołcunecki z Gałek Rusinowskich oraz Kapela Jana Kmity i Józefa Porczka z Przystałowic Mł.
Następnie, od godz. 20 do białego rana, również na Scenie Obozisko, „Zawirowania taneczne”.
Zaśpiewają i zagrają:
* Gołcunecki z Gałek Rusinowskich (Maria Siwiec, Maria Pęzik, Maria Oracz, Jadwiga Dziedzic)
* Stefan Gaca z Przystałowic Mł. z Kapelą Macieja Żurka
* Kapela Jana Kmity i Józefa Porczka z Przystałowic Mł./Nieznamierowic
* Kapela Lipców z Wygnanowa
* Kapela Romana Wojciechowskiego z Tomaszowa
* Kompania Janusza Prusinowskiego
* Kapela Niwińskich
Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!