Przejdź do treści

Scena letnia: Powrót indiańskiej wioski

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” ma przyjemność realizować dla radomian, w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego 2019 „Scena letnia”, serię wydarzeń w klimatycznej, swojskiej przestrzeni trzech parków. Pierwsza część już 15 czerwca, w sobotę, w parku na Ustroniu od strony ul. Pallotyńskiej

Powrót indiańskiej wioski
Podczas imprezy na Ustroniu na terenie dawnej wioski indiańskiej, pojawią się… „czerwonoskórzy Indianie”.
Od godz. 16 do godz. 18.30 grupa TatankaArt przygotuje dla całych rodzin piknik integracyjny „Na tropie Indian”, podczas którego przewidziano szereg gier i zabaw, malowanie twarzy, strzelanie z łuku, rzut indiańskimi lotkami, rzut na rogi bizona, itp.
Od godz. 18.30 do godz. 19 zaplanowano pokaz tańców w stylu „pow-wow”. Będą to najbardziej ekspresyjne tańce męskie, w tym myśliwskie i zwiadowcze.
Następnie zespół przeprowadzi konkurs „tańca ziemniaka” z nagrodami.
O godz. 19 na scenie pojawi się zespół Fanfara Avantura, który przeniesie publiczność do świata energetycznej muzyki bałkańskiej! Zatańczymy wspólnie w kręgu!
Tsigunz Fanfara Avantura, jak sami o sobie piszą, to „ogniowe strzelby współczesnej cyganistyki, kolekcjonerzy pol-muzowkich przydęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, cyniczni romantycy na granicy fałszu, po prostu tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy!” Ten zespół stanowi pomost łączący sztukę wschodu i zachodu, łączący starych i młodych, łączący wodę z ogniem i wino ze sneakersem, gorące rytmy Majorca Party z cygańską swobodą i niemieckim ordnungiem. Zazdroszcząc Cyganom ich kultury i talentu, Tsigunz kradną tradycyjne melodie z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii, aby je potem bezcześcić i torpedować zdobyczami muzyki XXI wieku, łącząc tradycyjne instrumenty dęte i perkusyjne z najnowszymi osiągnięciami techniki, opracowanymi w Japonii a wyprodukowanymi w Chinach. A wszystko to przeniesione na polski grunt, z tradycjami polskiej szkoły jazzu i postromantycznymi odniesieniami do słowiańskiej melodyki. Nie bez znaczenia jest strona wizualna występów. Zamiłowanie muzyków do zarostu, tombakowej biżuterii oraz charakterystycznego podrygiwania owocuje błyskawicznym sprzężeniem zwrotnym z publicznością głównie płci pięknej!

Zachęcamy, by zabrać ze sobą koce i piknikowe kosze.
WSTĘP WOLNY
Zadanie finansowane ze środków Gminy Miasta Radomia – Scena letnia – Koncert w Parku na Ustroniu – Budżet Obywatelski 2019.
Kolejne piknikowe spotkania w parkach: 22 czerwca na Gołębiowie, 29 czerwca na Południu.
Zaglądajcie na nasz profil na fb, znajdziecie tam porcję informacji i ciekawostek.