Przejdź do treści

Spódnice w ruch! – pokaz mody + finał inicjatyw lokalnych

Przez dwa miesiące cztery grupy warsztatowiczów intensywnie pracowały przy swoich projektach. W ruch poszły głowy, głosy i maszyny do szycia! 4 listopada w „Kawiarni Artystycznej” wielki finał i podsumowanie inicjatyw lokalnych „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”. Wisienką na torcie będzie pokaz mody wieńczący warsztaty z kreatywnego szycia! Wstęp wolny
Za nami finały gry miejskiej „Młody, stary – dwa bratanki” pt. „Znajdź sekretny składnik” (14 października 2017 r.) i finał pierwszego radomskiego questu „Zbrodnicze karty historii Radomia” (21 października 2017 r.). O ciężkiej, ale jakże przyjemnej pracy i główkowaniu nad nimi opowiemy razem z ich inicjatorami i uczestnikami podczas specjalnej prezentacji.
Przed publicznością wystąpią po raz pierwszy uczestnicy warsztatów „Uwolnij swój głos. Terapeutyczny potencjał śpiewu”. Zdradzamy, że z pewnością będzie to dla naszych gości wyjątkowe przeżycie i doświadczenie!
Głównym punktem programu będzie pokaz mody – finał projektu „Uszyj spódnicę. Artystyczne szycie”.  Inicjatywa ta stała się pretekstem do nawiązania ważnych i potrzebnych relacji międzypokoleniowych. Zainteresowanie tymi warsztatami przerosło nasze oczekiwania i z radością zwiększyliśmy limit miejsc! Cieszy nas, że tyle kreatywnych i aktywnych osób postanowiło spróbować swoich sił przy maszynach do szycia, i własnoręcznie stworzyć od projektu do gotowego ubrania coś niepowtarzalnego!
W trakcie warsztatów narodził się pomysł, aby nawiązać do tradycji regionu Radomszczyzny i przedstawić motyw spódnicy jako nieodłączny element kobiecych strojów ludowych z różnych stron Polski.
Podczas pokazu autorki projektów, duety mama-córka i babcia-wnuczka, zaprezentują spódnice, które uszyły. Zobaczymy też stroje tradycyjne.
W nawiązaniu do kultury ludowej okolic Radomia odbędzie się także pokaz tradycyjnych tańców regionalnych. Nowoczesne kroje spódnic uszytych przez uczestniczki warsztatów w połączeniu z tradycyjnymi melodiami i tańcami regionalnymi zestawimy w przestrzeni „Kawiarni Artystycznej” na zasadzie zaskakującego, oryginalnego kontrastu! Musicie to zobaczyć.
Na pokaz mody, prezentacje inicjatyw i miks tradycji z nowoczesnością zapraszamy 4 listopada 2017 roku o godz. 17 do „Kawiarni Artystycznej” w MOK „Amfiteatr” przy ul. Parkowej 1. Wstęp wolny.
Projekt „Kreatywni  razem. Cały Radom w Amfiteatrze” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017”.