Przejdź do treści

Spotkanie z poetą Tomaszem Różyckim

We środę, 25 października, zapraszamy do Amfiteatru na spotkanie z wybitnym poetą, laureatem Nagrody Kościelskich i trzykrotnie nominowanym do Literackiej Nagrody Nike – Tomaszem Różyckim. Spotkanie poprowadzi dr Anna Spólna. Wstęp wolny.
Tomasz Różycki – urodzony w 1970 roku polski poeta, tłumacz z języka francuskiego, romanista. Mieszka w Opolu. Laureat Nagrody Kościelskich, którą otrzymał za poemat Dwanaście stacji  (2004). Publikował w licznych czasopismach w Polsce i za granicą. Jego wiersze tłumaczone były na wiele języków europejskich. Fragment utworu Dwanaście stacji stał się tematem rozszerzonej matury z języka polskiego w roku 2007. Trzykrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike. W 2017 nominowany do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej za tom Litery.
Anna Spólna – doktor nauk humanistycznych, literaturoznawczyni, krytyczka literacka. Pracuje na Uniwersytecie Humanistyczno-Technologicznym w Radomiu i w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Autorka i redaktorka kilku książek, artykułów w pracach zbiorowych oraz czasopismach. Należy do zespołu redakcyjnego „Radomskich Studiów Humanistycznych”. Zasiada w jury Nagrody Literackiej Miasta Radomia. Obecnie przygotowuje do druku rozprawę o tradycji mickiewiczowskiej w najnowszej polskiej poezji.
Zadanie realizowane  ze środków Gminy Miasta Radomia w ramach projektu Budżet Obywatelski – 2017 „Kuźnia Talentów – warsztaty literacko-teatralne”.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1
Czas: 25 października (środa) 2017, godz. 18:00