Przejdź do treści

Teatr tańca i choreoterapia – nowe miejsce spotkań

Pierwszy w Radomiu „Teatr tańca” zaprasza tancerzy i amatorów, dorosłych i młodzież. Ważna informacja dla stałych i nowych uczestników – zajęcia odbywać się teraz będą w Kuźni Artystycznej. Tam też zostały przeniesione zajęcia z choreoterapii dla niepełnosprawnych


– Podczas warsztatów nauczymy się wykorzystywać potencjał, który ma nasze ciało, opowiemy ruchem to, co czujemy, przeżywamy. Będziemy też improwizować w przestrzeni – zachęca Alicja Pyclik, instruktorka tańca.
„Teatr tańca” realizowany jest w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajęcia są darmowe.
Od wtorku, 7 marca, próby odbywać się będą w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5 o godz. 20.
Alicja Pyclik zaprasza wszystkich, którzy jeszcze się nie zdecydowali. Odwagi!
Zwieńczeniem warsztatów będzie spektakl wyreżyserowany i zagrany wspólnie przez wszystkich uczestników.
Choreoterapia dla niepełnosprawnych

Choreoterapia jest metodą terapeutyczną, ale także spełnia funkcję prewencyjną zaburzeń psychicznych i pomaga w pełnym fizyczno­-emocjonalnym rozwoju. Otwarte zajęcia choreoterapii, czyli terapii przez taniec, mają na celu udostępnienie i upowszechnienie tego typu zajęć.

Projekt realizowany w Amfiteatrze skierowany jest do osób niepełnosprawnych. Pracujemy metodą TTT, czyli Terapeutycznego Teatru Tańca, który otwiera na świat twórczości, ruchu, ekspresji i pomaga dotrzeć do własnego ja.

Warsztat trwa przez rok: od lutego do końca grudnia. Zakończony będzie prezentacją działań oraz spektaklem. Spotkania odbywają się w trybie cotygodniowym i trwają 45 minut. Początek zajęć – godzina 9.00 we środy w Kuźni Artystycznej.

Zajęcia realizowane w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajęcia są darmowe.