Przejdź do treści

Uroczysty jubileusz – XX-lecie big bandu „Mundana”!

xx_lecie_bb_mundana_60020 lat temu założono big band „Mundana” – z tej okazji 6 lutego w Sali koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu odbędzie się uroczysty jubileusz, który będzie okazją do przeżycia muzycznej uczty. Przygotowano wieczór pełen niespodzianek. Zapraszamy do wspólnego świętowania!
Podczas pierwszej części koncertu big band zaprezentuje się w jazzowo-swingowej odsłonie. Druga część będzie pełna szybszej popowo-rockowej muzyki. Wystąpią m.in. znakomici soliści znani z cyklu Radomscy muzycy z big bandem „Mundana”, czyli Iwona Skwarek, Michał Kraska, Artur Miedziński, Grzegorz Murdza i Michał Trzpioła.
Big band „Mundana” powstał 23 lutego 1995 roku z inicjatywy Zbigniewa Bidzińskiego i działa pod patronatem fundacji „Musica Mundana”. Od tego czasu dał mnóstwo koncertów i wziął udział w licznych festiwalach, m.in. w Old Jazz Meeting – Złota Tarka w Iławie i w Międzynarodowym Festiwalu dixilendowym w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.
Mundana to uznana marka na muzycznej scenie Radomia i regionu. Zespół niejednokrotnie uświetniał miejskie imprezy grając m.in. na „Uliczce Tradycji”, na święcie patrona Radomia – „Kazikach”, podczas uroczystości wręczenia Radomskiej Nagrody Kulturalnej, czy na otwarciu strefy kibica w Radomiu podczas Euro 2012.
Big band ma bardzo wszechstronny repertuar. Gra m.in. jazz, muzykę latynoamerykańską oraz popularne utwory rozrywkowe. Od 2010 roku big band działa pod skrzydłami MOK „Amfiteatr”. Od utworzenia zespołu współpracowało z nim około 80 muzyków. Obecnie w big bandzie występuje dwudziestu muzyków korespondujących ze sobą w sekcji instrumentów dętych i w sekcji rytmicznej. Dyrygentem big bandu jest Zbigniew Bidziński.
Miejsce:
Sala koncertowa Urzędu Miejskiego w Radomiu
ul. Żeromskiego 53
Czas:
6 lutego (piątek) 2015 roku
godz. 18:00
Bilety: 20 zł
Do kupienia w MOK „Amfiteatr” – ul. Parkowa 1 – oraz w dniu koncertu w Sali koncertowej Urzędu Miejskiego od godz. 17:00