Przejdź do treści

Warsztaty kuglarskie vol. 2 – rekrutacja od 24 stycznia!

Już nie trzeba uciekać z cyrkiem, żeby zostać cyrkowcem! Jeśli chcecie spróbować swoich sił, zapraszamy na cykliczne i bezpłatne warsztaty kuglarskie dla początkujących, podczas których prowadzimy zajęcia z różnych dziedzin nowego cyrku. Zajęcia dedykujemy młodzieży w wieku 14-25 lat. Na zgłoszenia czekamy do 12 lutego. Liczba miejsc ograniczona
– Warsztaty cyrkowe to oryginalna forma twórczej aktywności oraz nowatorska metoda ćwiczeń i zajęć ruchowych. Podczas warsztatów pedagogiki cyrku uczestnicy odszukują i rozwijają swoje indywidualne talenty, nabywają umiejętności pracy w grupie, uczą się podejmowania wspólnych decyzji, doskonalą zdolności manualne. Zajęcia odbywają się w atmosferze wspólnej, kreatywnej zabawy – tłumaczy Hubert Kaczmarczyk, instruktor nowego cyrku.
Zajęcia kuglarskie to nauka podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, fire show, pantomimy, klaunady. – Zabawy cyrkowe rozwijają sprawność ogólną, koordynację ruchową, wyobraźnię, wdrażają do systematyczności. Uczestnicy zajęć zyskują większą pewność siebie i motywację do dalszego samodoskonalenia. Żonglowanie uaktywnia i synchronizuje obie półkule mózgowe, przez co wpływa na poprawę wyników w nauce – dodaje Hubert Kaczmarczyk.
Warsztaty w cyrkowym Amfiteatrze to także okazja do poznania osób zakręconych na punkcie kuglarstwa oraz dołączenia do ciekawych projektów w Radomiu. Uczymy się wzajemnie sztuczek oraz promujemy nowy cyrk wśród mieszkańców miasta. Wiosną zajęcia będą prowadzone w pobliskim parku na Obozisku oraz w różnych dzielnicach.
Każdy zainteresowany może zapisać się wysyłając zgłoszenie na adres: hubert.kaczmarczyk@amfiteatr.radom.pl lub przez skrzynkę kontaktową na profilu FB Amfiteatru (www.facebook.com/amfiteatr.radom). Chwilę po zgłoszeniu otrzymasz wiadomość zwrotną z ankietą, która ułatwi określenie terminów zajęć.
UWAGA! Na zgłoszenia czekamy od 24 stycznia do 12 lutego 2019 r.
Warto przyjść do nas i spróbować swoich sił. Zajęcia są otwarte szczególnie dla początkujących.  Potrwają przez trzy miesiące.
Współorganizatorem warsztatów jest Grupa Ogniowa „AWARIA”.
Pierwsze spotkanie 15 lutego 2019 r. o godz. 17.00.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2