Jeśli nadchodzący weekend zdecydujecie się spędzić z Amfiteatrem, gwarantujemy – nie będziecie się nudzić!
W piątek od godz. 16 na Scenie Obozisko kolejne bezpłatne warsztaty z rysunku dla dorosłych poprowadzi Anna Dudziak, absolwentka Liceum Plastycznego im. J. Brandta w Radomiu. Zapisy pod nr: 667-901-900. Zapewniamy niezbędne materiały – przynieście chęć do nauki i dobry humor!
Radomski Teatr Rodzinny
W sobotę od godz. 10, wyjątkowo „Pod 13” (ul. Parkowa 1) warsztaty Radomskiego Teatru Rodzinnego.
To już kolejne spotkanie entuzjastów teatru na zajęciach z profesjonalnymi aktorami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by dołączyć do grupy, wszyscy są mile widziani: rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, rodzeństwo.
Podczas cyklu bezpłatnych warsztatów chcemy pokazać, jak można połączyć dobrą zabawę z nauką aktorstwa.
Odkryj Radom na spacerze – w poszukiwaniu wiosny
W sobotę w samo południe razem ze Stowarzyszeniem Droga Mleczna wyruszymy na kolejny spacer po Radomiu. Mamy nadzieję, że uda nam się powitać wiosnę.
Tym razem na spacerze poznamy historie rogatek radomskich, dowiemy się, gdzie znajduje się najstarszy most w Radomiu, a także odkryjemy tajemnice cmentarza prawosławnego. Odwiedzimy też miejsca straceń w Lesie Kapturskim. Zwieńczeniem spaceru będzie ognisko – prosimy o zabranie przekąsek.
Spacer poprowadzi przewodnik z Muzeum im. Jacka Malczewskiego – Krzysztof Skarżycki. W organizacji pomagają też pracownicy Centrum Informacji Turystycznej przy MOSiRze i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego.
Start: Rogatka Warszawska, ul. Malczewskiego 20 o godz. 12. Wstęp wolny.
„Od przodu i od tyłu” – monodram Mateusza Nowaka
W sobotę wieczorem, o godz. 20, w Kuźni Artystycznej monodram Mateusza Nowaka „Od przodu i od tyłu”. O XVIII-wiecznej Polsce w przededniu jej upadku – tylko dla dorosłych.
Będzie to sceniczna adaptacja powieści Karola Zbyszewskiego „Niemcewicz od przodu i tyłu”, w której autor wyśmiewa z równą werwą polityków ze zwalczających się obozów, duchowieństwo, wojsko, nie oszczędzając też króla ani głównego bohatera, autora „Powrotu posła”. Wykpiwa pijaństwo, lenistwo, lekkomyślność, zamiłowanie do pustego frazesu i gestu, dewocję, pieniactwo polityczne i inne przywary, całe społeczeństwo czyniąc w jakimś sensie odpowiedzialnym za klęskę rozbiorów.
Wstęp wolny.
Projekt finansowany z budżetu obywatelskiego 2017 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne”.