Przed nami druga odsłona naszego najnowszego cyklu Wkręć się w sztukę. Tym razem zajmiemy się literką „B” czyli B jak Banksy!
Tożsamość artysty nie jest znana… Wiemy tylko, że jest anonimowym street-artowcem, który komentuje rzeczywistość poprzez środki artystycznego wyrazu.
Street art (sztuka ulicy) – to balansująca na granicy przestępstwa i sztuki zabawa, którą proponują nam twórcy tacy jak Banksy. Farba i pędzel, a także ironia, humor i metafora to narzędzia komunikacji, dzięki którym artyści wyrażają swoje poglądy w sprawach politycznych i społecznych. Miejscem dla ich prac jest przestrzeń publiczna, która często jest dekorowana bez zgody właścicieli budynków.
21 listopada godz. 10.00 i 12:00 (maks. 20 osób w grupie)
Wstęp biletowany: 15 zł – bilet pojedynczy, 30 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły)
*kupując bilet, wybierasz godzinę warsztatów. Wejściówkę kupisz również w kasie Amfiteatru w dniu wydarzenia.
W Polsce taka działalność jest karalna, dlatego aby realizować street art w naszym kraju należy pamiętać o zawarciu zgody z administratorem budynku. Ciekawostką jest fakt, że jedna z kamienic w Londynie, która została wystawiona na sprzedaż – po stworzeniu przez Banksy’ego dzieła na jej elewacji – kilkukrotnie zyskała na wartości. W Amfiteatrze Wasze pociechy będą mogły bez przeszkód!
Banksy pracuje głównie metodą szablonu, co pozwala na szybki transfer wybranego wzoru na ścianę. Podczas spotkania obejrzymy wybrane prace artysty i poddamy je analizie. Na warsztatach przygotujemy proste szablony inspirowane sztuką ludową oraz przeniesiemy je na papier.
Uczestnicy swoje gotowe prace zabiorą do domu, a stworzone dzieło idealnie nada się do oprawienia w ramkę i zawieszanie na ścianę. Potrzebna będzie Wasza kreatywność, my zapewniamy farby i mnóstwo zabawy!
Pan od plastyki: Radek Kowalik – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii. W swojej wieloletniej pracy z dziećmi skupia się na wzmacnianiu poczucia pewności siebie i sprawczości uczestników zajęć. Na pierwszym miejscu stawia zabawę i rozwój kreatywności, efekt końcowy ćwiczeń jest tylko dodatkiem do tego co wydarza się w procesie twórczym.
Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.
Liczba miejsc ograniczona!
Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.