Przejdź do treści

Wkręć się w teatr: C jak Czajkowski


Czas na trzecią literkę alfabetu! „C” jak Czajkowski! Tym razem będziemy zgłębiać twórczość Piotra Czajkowskiego. Wiecie, że sztuka to nasze drugie imię?
12 grudnia, godz. 10.00 i 12.00 – ul. Daszyńskiego 5
Świat muzyki to magiczna przestrzeń, która pozwala słuchaczom udać się w podróż po zakątkach wyobraźni. Dlatego kolejne spotkanie z Panem od plastyki – Radkiem Kowalikiem poświęcone literze „C” nawiąże do twórczości Piotra Czajkowskiego. C jak Czajkowski, czyli rosyjski kompozytor, któremu zawdzięczamy takie utwory jak: „Jezioro Łabędzie”, „Dziadek do orzechów” i „Śpiąca Królewna”. Twórczość Czajkowskiego wpłynęła na wygląd i formę dalszego rozwoju świata muzyki.

Wstęp biletowany: 15 zł – bilet pojedynczy, 30 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły): https://biletyna.pl/inne/Wkrec-sie-w-sztuke-C-jak-Czajkowski
*kupując bilet, wybierasz godzinę warsztatów. Wejściówkę kupisz również w kasie Amfiteatru w dniu wydarzenia.
Kompozycje Czajkowskiego znane są na całym świecie, a w Polsce w wielu miastach nazwano ulice jego imieniem – między innymi w Radomiu. Trzecie spotkanie z cyklu „Wkręć się w sztukę”  będzie zupełnie inne od pozostałych. Będziemy tworzyć muzykę, a także interpretować ją przez ruch. Dzieci i rodzice wcielą się w rolę instrumentalistów, a także dyrygentów orkiestry, którą wspólnie stworzymy. Ćwiczenia pomogą nam rozwinąć naszą uważność, a także umiejętność słuchania muzyki, ale też siebie nawzajem. Dzieci będą mieć okazję sprawdzić się w rolach zarówno członków zespołu jak i liderów. Muzyka klasyczna będzie pretekstem do zabawy niezależnie od wieku uczestników. Na to spotkanie zapraszamy w wygodnym obuwiu, chociaż najwygodniej będzie nam się pracowało w skarpetkach.
Pan od plastyki: Radek Kowalik – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii. W swojej wieloletniej pracy z dziećmi skupia się na wzmacnianiu poczucia pewności siebie i sprawczości uczestników zajęć. Na pierwszym miejscu stawia zabawę i rozwój kreatywności, efekt końcowy ćwiczeń jest tylko dodatkiem do tego co wydarza się w procesie twórczym. Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.
Liczba miejsc ograniczona!
Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.