Przejdź do treści

Wkręć się w teatr – Księżycowe opowieści


Znany i lubiany przez małych teatromaniaków Wędrowny Teatr Lalek „Małe Mi” zaprasza 7 października do Kuźni Artystycznej na pięć pięknych historii, przypowieści, bajek filozoficznych oraz mądrości z różnych stron świata, które Księżyc w czasie swych podróży po świecie wysłuchuje, zbiera i Gwiazdom opowiada.
W spektaklu Księżycowe opowieści zostanie przedstawione pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Jest tu bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Każda zilustrowana przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej, zadaje uniwersalne pytania i jednocześnie w mądry, zabawny, ciepły, przystępny dla najmłodszych widzów sposób odpowiada na nie. Postacią łączącą wszystkie historie jest Luna, Selene, Sahar, Moon, Czandryma, Miesiąc…tak, tak – nasz Księżyc.
Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5
Bilety: 10 zł pojedyncze,  30 zł rodzinne (3 dzieci+2 dorosłych) na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej.
Spektakle o godz. 10 i 12. Kupując bilet, wybieracie godzinę przedstawienia.

Śremski Ośrodek Kultury – Kinoteatr Słonko; „KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI” – Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI – Sława Tarkowska z udziałem: Graży Wielgus – Gracholka Grachola, lalki Katarzyna Szpilkowska, krzesło Andrzej Dworakowski, technika i foto Michał Strokowski – CC-BY-NC-SA