Przejdź do treści

WOŚP 2021: Kulturalna paczka na aukcję

Amfiteatr włącza się w WOŚP 2021. Nasi zacni i znani goście z 2020 r. przekazali nam rozmaite przedmioty na aukcję WOŚP, my oddaliśmy je radomskiemu sztabowi Orkiestry. Wkrótce podamy Wam linki, pod którymi będziecie mogli wylicytować m.in. książki i płyty. Sie ma!
Wszystkie podarki dla Amfiteatru od naszych gości znajdziecie TU.
Kultura gra z Sercem! Oto podarunki od naszych gości:

  1. Szkic Edyty Jaworskiej-Kowalskiej #shore

Edyta Jaworska-Kowalska jest artystką-malarką, z którą Amfiteatr zawsze z wielką radością współpracuje. W 2020 r. Edyta prowadziła u nas warsztaty „Czarny kwadrat na białym tle”, podczas weekendu „Czarno to widzę” w Fosie pełnej kultury. Edyta Jaworska –Kowalska: ur. w Zwoleniu w 1977 r. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w 2002 roku w pracowni prof. Jacka Waltosia. Stypendium Sokrates / Erasmus we Włoszech ( Accademia delle Belle Arti di Lecce ).
Ważniejsze nagrody : Stypendium Ministra Kultury/ Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Nagroda Wojewody Badenii – Wuttenbergii / Triennale Sztuki Sacrum / Dom – Droga istnienia; II Nagroda Publiczności / Biennale w Bielsku – Białej; II Nagroda Wojewody Mazowieckiego / Inspiracja Dziełami Jana Kochanowskiego; I Nagroda ,, Sacrum w sztuce młodych’’ / Instytut Jana Pawła II w Krakowie.
Wyróżnienia : Galeria Katarzyny Napiórkowskiej (Warszawa); Galeria Miejska (Częstochowa)
Swoje prace prezentowała w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

  1. Zestaw 2 płyt od Artura Dutkiewicza

Artur Dutkiewicz jest wybitnym polskim pianistą jazzowym i kompozytorem. W Amfiteatrze wystąpił w X 2020 r. z zespołem Artur Dutkiewicz Trio, którego muzyka jest nie przede wszystkim podróżą w głąb siebie, na najdłuższej drodze życia: z głowy do serca.

  1. Płyta Dikanda kolędowo

Najbardziej znany w Polsce zespół z nurtu world music – Dikanda – Amfiteatr gościł u siebie ponownie w lipcu 2020 r. Koncert Dikandy zainaugurował 4. edycję Fosy pełnej kultury. Płyta „Kolęda, kolęda” w całości jest mieszanką tradycji i oryginalności. Znane wszystkim kolędy wzbogacone zostały zupełnie nowymi aranżacjami, które swoimi gorącymi rytmami umilą chłodne zimowe wieczory.

  1. Płyta Rapto Łapto „Bardzo fajnie”

Rapto Łapto rozgrzali scenę w Amfiteatrze 30 października 2020 r. To ośmiu zawodników wywodzących się z różnych klimatów, ale razem tworzących idealnie zrównoważone BANG! To zderzenie deskorolkowego flow z hardkorowym brzmieniem. „Duża dawka energii i pozytywnego jebudu” – jak sami się reklamują. Na ich koncerty należy zabierać hełmy, bo muzyka potrafi zgnieść nawet najtwardszy czosnek. Jeśli zabraknie prądu, to nie ma stresu, bo chłopaki pojadą jak Flinstonowie. Oni nie biorą jeńców! Pyta idealna na ciche domówki 😉

  1. Książka Krzesimira Dębskiego „Nic nie jest w porządku. Wołyń moja rodzinna historia” z autografem

Krzesimir Dębski, znany kompozytor, przez całe życie żył w cieniu rzezi wołyńskiej. Jego rodzice cudem uratowali się z pogromu, jaki urządzili Ukraińcy z UPA we wsi Kisielin i okolicach, gdzie zginęło okrutną śmiercią kilkudziesięciu Polaków. Relacje świadków tej rzezi, w tym rodziców Krzesimira Dębskiego, są wstrząsającym świadectwem ludobójstwa.

  1. Książka himalaisty Leszka Cichego „Gdyby to nie był Everest…” z autografem

17 lutego 1980 r. himalaiści: Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki jako pierwsi ludzie na ziemi zdobyli Mount Everest Zimą. Leszek Cichy opowiadał o tym w sierpniu 2020 r., będąc gościem Fosy pełnej kultury. Tytuł książki  tytuł „Gdyby to nie był Everest…” stanowi nawiązanie do słów wypowiedzianych właśnie przez Leszka Cichego pięć minut po wejściu na Mount Everest. Powiedział dokładnie: „Gdyby to nie był Everest, to byśmy chyba nie weszli”.

  1. Nerka od Baascha

1 sierpnia 2020 r. plażową scenę Fosy pełnej kultury rozpalił do czerwoności Baasch. Baasch dał się już poznać jako producent o własnym rozpoznawalnym stylu. Przeplata industrialny chłód i EDM-owy trans w świetnie skomponowanych, mrocznych piosenkach. Jego muzyka to też chwytliwe, zapadające w pamięć refreny i hipnotyzujący wokal. Nerka to fajny gadżet dla fanów artysty – opatrzona jest jego logo; stylowa, poręczna – pomieści wiele koncertowych wspomnień!

  1. Antologia Amfiteatru „Od słowa do słowa” z podwójną wejściówką na wszystkie płatne wydarzenia Amfiteatru w 2021 r.

Oddajemy w Wasze ręce antologię „Od słowa do słowa”, którą Amfiteatr wydał pod koniec 2019 r. Jest to niebywałe pokłosie warsztatów literacko-teatralnych, które realizowaliśmy w ubiegłym roku z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Radomia. Proza, poezja, dramat, słuchowiska, kryminał… i znakomici prowadzący, m.in. Jacek Dehnel, Magdalena Wleklik czy Marcin Wroński. Życzymy przyjemnej lektury! Ponadto w zestawie dwuosobowa wejściówka  na wszystkie płatne wydarzenia Amfiteatru w 2021 r.

  1. Płyta od Jelonka „Classical Massacre” 

Szalony skrzypek, połączenie Vivaldiego i Mefistofelesa, był gościem Fosy pełnej kultury 8 sierpnia 2020 r. Album zawiera Jelonkowe interpretacje dzieł muzyki klasycznej, z naciskiem na utwory polskie takich kompozytorów jak Grażyna Bacewicz, Ignacy Paderewski czy Fryderyk Chopin, aczkolwiek na płycie nie zabraknie także Vivaldiego czy Rossiniego.
Absolutnie zaskakującą niespodzianką jest udział w nagraniach wybitnego aktora Piotra Fronczewskiego, który zaśpiewał gościnnie w utworze „Aria Skołuby” z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki/libretto Jan Chęciński.

  1. Makatka i grafika od Iryny Harasym

Ozdobna makatka i grafika trafiły w nasze ręce od Iryny Harasym – ukraińskiej artystki mieszkającej obecnie w Warszawie. Iryna Harasym to malarka, pedagog, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz. Współpracowała przy projektach artystycznych z Ośrodkiem Kultury Ochoty i Fundacją 'Ja Wisła’. Tworzy także scenografię do filmów animowanych.
Makatka to niewielka tkanina dekoracyjna do zawieszenia na ścianie bądź rozkładania na meblach. Makatki są często wzorzyste i wielokolorowe, ale także ubogie, wyszywane pojedynczą nicią na jednobarwnym tle. Przeważnie wzory wykonuje się na specjalnie do tego celu przystosowanej tkaninie bawełnianej lub w przypadku dziergania – wełnianej.
Makatki, w zależności od tego, co przedstawiają, mogą spełniać odmienne funkcje (np.: makatka religijna w odróżnieniu od makatki ludowej, czy też standardowo ozdobnej).
Mogą być w formie obrazów, podkładek, obrusów, serwetek, chusteczek, poszewek;  dziergane, wyszywane, wykonywane techniką patchworku, a także malowane.