Przejdź do treści

Wycieczka na Stare i Wojskowe Powązki

powazki_600W niedzielę, 4 grudnia, odbędzie się wyjazd do Warszawy na Cmentarz Powązkowski oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Jedziemy, by odwiedzić groby znanych i zasłużonych Polaków. Zapisy na wyjazd trwają do 1 grudnia. Zostały ostatnie wolne miejsca.
Cmentarz Powązkowski powstał na terenie obecnej dzielnicy Wola w 1790 roku. Zabytkowa nekropolia jest miejscem pochówku wielu znanych i zasłużonych osób, m.in. żołnierzy powstań narodowych, wybitnych pisarzy, poetów, uczonych i artystów.
Cmentarz Wojskowy na Powązkach został założony w 1912 roku. Spoczywają na nim uczestnicy powstań, bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej i walki o granice RP oraz żołnierze polegli podczas II wojny światowej. Na Powązkach Wojskowych znajduje się również kwatera „Na Łączce” gdzie w latach 1945-56 chowani byli zamordowani przez Urząd Bezpieczeństwa oraz symboliczna „Dolinka Katyńska” – miejsce upamiętnienia ofiar zbrodni Katyńskiej.
Wyjazd:
Wyjazd odbędzie się o godz. 9:00 z ul. Parkowej 1. Powrót około godz. 20:00.
W cenie: obsługa pilota i przewodnika, ubezpieczenie oraz przejazd autokarem. Na miejscu wycieczkę będzie oprowadzał warszawski przewodnik. Odwiedzimy groby znanych wykonawców i twórców muzyki oraz innych zasłużonych Polaków.
Wyjazd dojdzie do skutku, jeśli zgłosi się minimum 40 osób. Wyjazd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.
Zapisy:
Do 1 grudnia w godz. 9:00-15:00, ul. Parkowa 1
Opłata: 40 zł
Czas wyjazdu:
4 grudnia (niedziela) 2016
godz. 9:00-15:00