Przejdź do treści

Zawirowania Radomskie – muzyka spod Szydłowca i Przysuchy

W sobotę, 21 października, zapraszamy na Scenę Obozisko na ostatnie w tym roku Zawirowania Radomskie. Tym razem zabrzmi muzyka spod Szydłowca i Przysuchy. Na wydarzenie składają się warsztaty przyśpiewek, warsztaty taneczne i zabawa taneczna. Wstęp wolny!

Warsztaty przyśpiewkowe: godz. 12.30–15.00.
Warsztaty taneczne: godz. 16.00–18.30.
Zabawa taneczna rozpocznie się o godz.19.00 i zakończy ok. godz. 1.00.
Warsztaty przyśpiewkowe poprowadzi Tadeusz Cieślak, znany i ceniony śpiewak z Przystałowic Małych – okolice Przysuchy. Ze względu na tonację głosu, te warsztaty są przeznaczone dla mężczyzn. Przyśpiewki to specyficzny rodzaj rymowanego śpiewu w rytmie trójmiarowym. Śpiewa się je do tzw. oberków ciągłych.
Warsztaty taneczne poprowadzą Marianna i Tadeusz Cieślakowie, znakomita para tancerzy z Przystałowic Małych. Zalecane jest, aby na warsztaty taneczne zabrać wygodne buty – panowie na płaskiej podeszwie, a panie z niskim obcasem.
Do tańca zagrają: Kapela Jana Wochniaka z Kłudna; Kapela Józefa Wyrwińskiego z Korzyc; Kapela Tomasza Stachury z Grabowskiej Woli.
Wstęp wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy: nr. tel.: 602-827-342, e-mail: oberekradomski@gmail.com
Wydarzenie jest finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie ze środków przeznaczonych na zadania publiczne w obszarze Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.