Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Co w listopadzie? Pierwsze wydarzenie już czwartego! Koncert Pablopavo i Ludziki, Anna Popek z nowym gościem

Listopad. Nieco nostalgiczny, mglisty, coraz bardziej jesienny… Obiecujemy, że nasze wydarzenia pomogą przetrwać niezbyt przyjemną aurę. Jest na co czekać! Przed nami ponowne spotkanie w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych. Tym razem 26 listopada o 18.00 koncert Pablopavo i Ludzików – laureata przyznanego w 2014 roku “Paszportu Polityki” w kategorii “muzyka popularna”.

Natomiast w drugim już odcinku programu Talk-show „Na widelcu” Anna Popek porozmawia z Iwoną Paszkiewicz – przedsiębiorczyni, prezeską Fundacji followMe, laureatką nagrody Kobieta Przedsiębiorcza. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy, a jeśli chcą Państwo zasiąść tuż obok sceny to istnieje możliwość rezerwacji stolika dwu lub czteroosobowego. Wystarczy, że napiszecie do nas pod adres: kontakt@amfiteatr.radom.pl.

Dla wszystkich, którzy lubią format telewizyjny miła wiadomość! Program będzie streamowany „na żywo” na naszym Facebooku. Wydarzenie odbędzie się w Showroomie przy ul. Parkowej 1.

W naszej ofercie ponadto dwa ciekawe i ważne spotkania z prof. Andrzejem Bieńkowskim i prof. Łukaszem Niesiołowskim–Spanò, wydarzenia familijne nastawione na rozwój kreatywności oraz teatr dla dorosłych. Jest w czym wybierać. Poniżej cały aktualny repertuar – widzimy się w Amfiteatrze!

 • 1/1

03.11 | 18:00
Podcast: Radom – miasto przyszłości #zmiany klimatu


W najnowszym odcinku podcastu Radom – Miasto przyszłości gościem Pawła Błacha będzie prof. Tomasz Jurczak. Panowie będą rozmawiali na temat zmian klimatu.

Jak miasto powinno się zmieniać, by dobrze przygotować się na zmiany klimatu? Czy Radom przygotowuje się na te zmiany? Na te i inne pytania odpowiemy podczas najnowszej rozmowy z cyklu Radom – miasto przyszłości.

Prof. Tomasz Jurczak – kierownik Katedry UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2002 roku prowadzi prace naukowe z zakresu ekohydrologii i eutrofizacji wód. Realizuje badania w zakresie analizy sinic i toksyn przez nie produkowanych, czynników odpowiedzialnych za ich powstawanie oraz zajmuje się pracami związanymi z rekultywacją ekosystemów wodnych i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań systemowych w celu poprawy jakości wód powierzchniowych i adaptacji miast do zmian klimatycznych.

Profesor Jurczak jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji naukowych z listy czasopism filadelfijskich z zakresu ekologii i ekohydrologii. Koordynował i realizował łącznie 8 projektów międzynarodowych i 11 projektów krajowych.

Obecnie Tomasz Jurczak realizuje projekt „LIFERADOMKLIMA-PL” dotyczący adaptacji miasta Radomia do zmian klimatycznych poprzez wykorzystanie ekohydrologii jako elementu niebiesko-zielonej infrastruktury.

Podcastu mogą Państwo posłuchać na Facebooku: www.facebook.com/amfiteatr.radom. Audycja zostanie wyemitowana w dniu wydarzenia.

 • 1/1

04.11 | 18:00
Śladami muzykantów – Rozmowa z prof. Andrzejem Bieńkowskim i potańcówka


Trzymałem węża w garści. Śladami muzykantów – to tytuł najnowszej książki prof. Andrzeja Bieńkowskiego, która opowiada o ostatniej generacji wiejskich muzykantów, ich obyczajach i muzyce. Podczas rozmowy autor opowie o odchodzeniu kultury wsi, w tym wsi Ziemi Radomskiej, spróbuje przeanalizować przyczyny jej zaniku oraz opowie o jej wyjątkowości i oryginalności. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach. Po rozmowie zagra do tańca Kapela Henryka Gwiazdy.

Andrzej Bieńkowski, (ur. 1946 r.), artysta malarz, etnograf, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, laureat nagrody imienia Oskara Kolberga. Autor książek: Ostatni wiejscy muzykanci-ludzie, obyczaje, muzyka, Sprzedana muzyka, 1000 kilometrów muzyki. Warszawa-Kijów, Trzymałem węża w garści. Śladami muzykantów oraz 15 publikacji w serii Muzyka Odnaleziona. Od 1980 roku, w trakcie swoich wypraw na wieś zgromadził imponujące prywatne archiwum etnograficzne, zawierające tysiące nagrań audio, video oraz zdjęć z Polski, Ukrainy i Białorusi.

W 2007 roku wspólnie z żoną Małgorzatą założył wydawnictwo Muzyka Odnaleziona (obecnie WMO), poświęcone muzyce wiejskiej. W 2012 roku powstała fundacja Muzyka Odnaleziona, której jest fundatorem. Współpracuje z Polskim Radiem. Laureat nagrody im. Oskara Kolberga w 1995 roku i Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida w 2008. W 2014 roku otrzymał za swoją działalność Srebrny Medal Gloria Artis.

Potańcówka – bezpośrednio po spotkaniu będzie można potańczyć obera przy muzyce na żywo. Zagra Kapela Henryka Gwiazdy w składzie:

Henryk Gwiazda – harmonia polska trzyrzędowa,
Mateusz Niwiński – skrzypce,
Kamil Chrząszcz – bębenek.

Spotkanie literackie – Wstęp wolny.

Potańcówka – Bilety wstępu 10 zł – dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność tylko gotówką). 

 • 1/1

13.11 | 10:00 i 12.00
Wkręć się w sztukę – J jak Jarnuszkiewicz


Jerzy Jarnuszkiewicz – artysta rzeźbiarz, autor pomnika Małego Powstańca w Warszawie oraz zupełnie abstrakcyjnych, ażurowych form geometrycznych o ogromnych rozmiarach. Instalował je w przestrzeni miejskiej. Były to rzeźby z zespawanych odpadków: haków, ostrzy, bagnetów, łańcuchów, części urządzeń.

Na warsztatach z cyklu “Wkręć się w sztukę” uczestnicy poznają dorobek artystyczny Jerzego Jarnuszkiewicza, by wykonać ogromne przestrzenne instalacje. Zarówno młodsi artyści jak i ci nieco starsi będą mieć mnóstwo zabawy z tworzenia abstrakcyjnych rzeźb.

Warsztat dla dzieci w wieku: 5+

Warsztaty poprowadzi Radek Kowalik – znany jako Pan od plastyki – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii.

Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.

BILETY WSTĘPU: 20 zł – bilet pojedynczy, 40 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety dostępne na biletyna.pl. Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką).

 • 1/3
 • 2/3
 • 3/3

18.11 | 18:00
NA WIDELCU: TALK-SHOW Z ANNĄ POPEK – Pomiędzy biznesem a szczęściem

W kolejnym odcinku talk show na widelcu Anny Popek będzie Iwona Paszkiewicz. Przedsiębiorczyni, prezeska Fundacji followMe, laureatka nagrody Kobieta Przedsiębiorcza, Przewodnicząca Forum Rady Dialogu Społecznego Business Centre Club, odznaczona odznaką honorową przez Rzecznika Praw Dziecka za zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Rozmowa będzie o szczęściu. Czym jest, jak je osiągnąć, jak żyć i działać, by być szczęśliwym? Gdzie szukać motywacji, jak przygotować się na zmiany, co jest w życiu ważne?

Iwona Paszkiewicz od lat wraz z mężem prowadzi dynamicznie rozwijającą się firmę, zarządzając ponad 200-osobowym zespołem. Jest kobietą energiczną, uśmiechniętą, zawsze skorą do działania. Silnie zaangażowaną w działalność charytatywną. Pomaganie jest jej ogromną pasją. Pomysłodawczyni budowy Terapeutycznych Ogrodów Zmysłów przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Hucie, wspiera w rozwoju kobiety. Swoją wiedzą, pasją, doświadczeniem i energią chętnie dzieli się z innymi. O sobie mówi tak:

“Jednym wystarczy życie tu i teraz, nie mają zbytnich wymagań, inni, tak jak ja, szukają coraz to nowych wyzwań do rozwoju. Żeby nie zapleśnieć ciągle poszukuję ścieżek rozwoju, motywacji i inspiracji.”

Anna Popek – redaktorka, prezenterka telewizyjna i radiowa, założycielka i Prezes Fundacji Kulturalna Polska, działaczka społeczna, animatorka kultury.

ul. Parkowa 1. WSTĘP WOLNY.

 • 1/1

19.11 | 18:00
„Czego dusza zapragnie…” – spektakl Teatru dla Dorosłych


Co ma począć dusza, gdy dostanie się do raju, a tam na powitanie trzeba wypełnić obiegówkę? “Czego dusza zapragnie…” to najnowsza propozycja Teatru Dojrzałego, który wraca na mapę kulturalną Radomia.

Spektakl, który powstał na podstawie satyrycznych utworów scenicznych autorstwa Jerzego Andrzeja Masłowskiego i Andrzeja Pilipiuka, to przewrotna komedia z nieoczekiwanym finałem odsłaniająca zaskakujące kulisy życia wiecznego w raju, który znacznie odbiega od ogólnie przyjętych wyobrażeń.

Teatr Dojrzały powstał w 2017 roku. Od początku swej działalności związany jest z Amfiteatrem. Zgodnie z nazwą jest to grupa dorosłych ludzi chcących twórczo i niebanalnie spędzić część swojego wolnego czasu. Oprócz pracy nad bieżącym spektaklem, zespół doskonali umiejętności aktorskie podczas zajęć warsztatowych oraz poszerza wiedzę o teatrze i jego historii. Pracą grupy teatralnej kieruje Dominik Wendołowski, który reżyseruje także obecny spektakl.

Wystąpią: Barbara Czyżewska – Drabik, Teresa Gospodarczyk, Aneta Kościelniak, Andrzej Mańkowski, Beata Michalska, Bartłomiej Stryjski, Monika Szczepanik oraz Karolina Zuchowicz.

ul. Daszyńskiego 5. WSTĘP WOLNY.

 • 1/1

20.11 | 10:00 i 12.00
Wkręć się w teatr – Zaczarowany kapturek


Czy znana bajka o Czerwonym Kapturku może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak! Pod warunkiem, że jej wyczarowaniem zajmie się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który zaprosi do niezwykłego świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawią się wilk, babcia, myśliwy, mama oraz Czerwony Kapturek, który jednak w niczym nie przypomina pomocnej dziewczynki znanej z opowieści Braci Grimm. 

Przedstawienie w formie tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wciela się w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki na dłoniach. Barwna scenografia przenosi widza w różne miejsca zdarzeń, zaś muzyka nasyca spektakl ciekawymi brzmieniami.

BILETY WSTĘPU: 20 zł – bilet pojedynczy; 60 zł – bilet rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych). Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru przy Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką)

 • 1/2
 • 2/2

25.11 | 18:00
Koncert mis tybetańskich


Udział w wydarzeniu to sposób na głęboki relaks i podróż w głąb siebie. Rozświetlające półmrok światło świec, zapach kadzidła i kojące dźwięki, które przenikają duszę i ciało dobroczynną wibracją. W tak przyjaznym, przyjemnym otoczeniu można się po prostu położyć na macie i dać się otulić zapachami i dźwiękami wokół. A to wszystko sprawi, że po sesji uczestnicy poczują się odprężeni i napełnieni pozytywną energią. Czego chcieć więcej?

Koncert wykona Barbara Czyżewska – Drabik, artysta plastyk, pasjonatka muzyki oraz rozwoju duchowego i osobistego. Pracuje z ludźmi głównie poprzez terapię czaszkowo-krzyżową, masaż misami, afirmacje, medytację i wizualizację.

Wybierając się na spotkanie, warto zabrać karimatę, poduszkę, ulubiony kocyk, wodę – będą także przygotowane zapasowe karimaty. Przewidziany jest również mały poczęstunek.

BILETY WSTĘPU: 35 zł. Bilety dostępne na stronie biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność gotówką). Zachęcamy do wcześniejszego zakupu wejściówki – w miejscu wydarzenia nie będzie możliwości kupna biletu.

 • 1/3
 • 2/3
 • 3/3

26.11 | 18:00
PABLOPAVO I LUDZIKI – koncert


Pablopavo w 1993 r. założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. Jest laureatem przyznanego w 2014 roku “Paszportu Polityki” w kategorii “muzyka popularna”.

Płyty w dorobku artysty to: nagrane w formacji Pablopavo i Ludziki:  „Telehon” (2009), „10 piosenek” (2011), “Ladinola” (2017), “Marginal” (2018), ; nagrana z producentem Praczasem „Głodne kawałki” (2011); “Polor” (2014); solowy album “Tylko” (2014); nagrana z formacją Zjednoczenie Soundsystem “Inity” (2015); płyta powstała w ramach trio Pablopavo/Iwanek/Praczas “Wir” (2015); stworzona z formacją Naprawdę Duży Zespół “Wszystkie Nerwowe Piosenki” (2020).

30 marca 2022 ukazała się szósta studyjna płyta Pablopavo i Ludzików.

Artysta o „Mozaice” wypowiedział się w tych słowach:

„Nowa płyta będzie się nazywać Mozaika. Pod okiem i uchem DjZero nagraliśmy na nią 11 utworów rożnej długości. Napisałem dziewięć tekstów, jeden napisał Earl Jacob, a jeden wzięliśmy z książki Marcina Sendeckiego. Muzycznie, jak to zwykle u nas, jest inaczej niż dotąd. Jedni mówią, że bliżej Molesty, drudzy, że raczej Anawa, czyli najpewniej jest to jakieś pobocze muzyczne, gdzie walają się niedoszłe przeboje i przerdzewiałe refreny. Ostatnie trzy lata jakie minęły od wydania Marginala nie były dla nikogo łatwe. Ani dla grajków ani dla słuchaczy. I trochę o tym jest ta płyta, ale też trochę o tym, że są rzeczy, które pomagają przetrwać najcięższe chwile. Rusza zaraz przedsprzedaż, a my w końcu marca ruszamy w trasę by grać dla Was te nowe numery. I trochę starszych też. Zamawiajcie, przychodźcie na koncerty, dbajcie o siebie.”

BILETY WSTĘPU: 69 zł w przedsprzedaży, 79 zł w dniu koncertu – dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność tylko gotówką) a w dniu koncertu w Zespole Szkół Muzycznych (płatność tylko gotówką).

Partnerem wydarzenia jest ENEA.S.A. Dziękujemy za wsparcie kultury!