Amfiteatr
ul. Parkowa 1 – siedziba główna
Obiekt zlokalizowany na terenie parku im. Jacka Malczewskiego w dzielnicy Obozisko. Stanowi dwukondygnacyjny budynek zaprojektowany jako zaplecze dla ogromnego amfiteatru na powietrzu, mogącego pomieścić ponad 6000 osób. Jest zarówno siedzibą administracyjną miejskiego ośrodka kultury, jak i miejscem wielu wydarzeń kulturalnych.
Przestrzeniami, do których zapraszamy naszych odbiorców są: sala kameralna, utworzona w dawnej garderobie, zwana sceną Pod 13-tką, Kawiarnia artystyczna, teren przed budynkiem – dziedziniec oraz zielona przestrzeń korony amfiteatru.
W czerwcu 2017 roku zmianie uległa aranżacja przestrzeni Kawiarni artystycznej na bardziej nowoczesną i industrialną. Regularnie odbywają się w niej klimatyczne koncerty, jam session, spotkania, rozmowy, monodramy, pokazy mody, warsztaty, szkolenia i wiele innych.
Na poziomie parteru, od 2017 roku działa undergroundowa, kameralna scena „Pod 13-tką”, czyli dawna garderoba gwiazd. Odbywają się w niej koncerty muzyki alternatywnej, solowe występy, wieczory opowieści i spektakle teatralne. Maksymalna ilość osób to 40.
Dziedziniec z kolei jest miejscem w którym realizujemy jeden z flagowych, mający już swoje miejsce na kulturalnej mapie Radomia, projekt „Fosa pełna kultury” a od niedawna „Dziedziniec Rozmaitości”.
Galeria
Amfiteatr
ul. Daszyńskiego 5
Jeden z trzech budynków, w których prowadzimy naszą działalność kulturalną, mieści się przy ul. Daszyńskiego 5.
Od 2012 roku miejsce to funkcjonowało pod nazwą Kuźnia Artystyczna. Obecnie to Amfiteatr. Daszyńskiego 5.
Dwukondygnacyjny budynek położony jest na osiedlu Gołębiów II. Posiada własny parking, trzy pomieszczenia biurowe, zaplecze techniczne i gastronomiczne, szatnię, pomieszczenie magazynowe, garderobę oraz toalety. Sercem obiektu jest sala widowiskowa mieszcząca około 160 osób oraz działająca od 2019 roku Pracownia Nowych Mediów. Budynek wyposażony jest w podjazd dla potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Amfiteatr. Daszyńskiego 5 to miejsce, które we wszystkich swoich aktywnościach nastawione jest na kształcenie w obszarze edukacji kulturalnej z którego korzysta grupa ok. 700 osób, głównie dzieci w wielu od 4 do 13 lat. Poza zajęciami tematycznymi w tzw. sekcjach realizowane są różnego rodzaju warsztaty, a także cykle edukacyjne takie jak „Wkręć się w teatr”, przybliżający barwny i różnorodny świat teatru, oraz „Wkręć się w sztukę”, podczas którego za pomocą twórczych technik plastycznych uczestnicy poznają historię sztuki.
Galeria
Amfiteatr
ul. Śniadeckich 2
Budynek przy ul. Braci Śniadeckich Jana i Jędrzeja 2 to najstarsza część Amfiteatru. Oddany do użytku w 1966 roku przez wiele lat pełnił funkcję Dzielnicowego Domu Kultury „Obozisko”, w 1995 roku – włączony do Amfiteatru. Wiele lat funkcjonował jako Scena „Obozisko”. Obiekt przeszedł remont oraz termomodernizację, jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada pomieszczenia biurowe oraz salę widowiskową ze sceną, w której mieści się do 120 osób.
W budynku odbywają się cykliczne spotkania „Kulturowo Otwarci” oraz wiele wydarzeń promujących kulturę tradycyjną. Muzyka tradycyjna w regionie radomskim to jedno z najciekawszych miejsc na muzycznej mapie Polski. Jest wyjątkowo żywa i bogata. Amfiteatr współorganizuje od lat „Zawirowania Radomskie” na które składają się warsztaty muzyczne i taneczne oraz potańcówki.