Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Posłuchaj podcastu Radom – miasto przyszłości – #Kultura tradycyjna bezpośrednio w serwisie YouTube



Na czym polega muzyczny fenomen kultury tradycyjnej Ziemi Radomskiej? Czy oberki mają potencjał tanga lub flamenco? Czy Radom może się stać rozpoznawalny na świecie dzięki muzyce tradycyjnej? Na te i inne pytania odpowiemy podczas najnowszej rozmowy z cyklu Radom – miasto przyszłości. Gościem Pawła Błacha będzie Czesław Pióro.

Podcastu mogą Państwo posłuchać bezpośrednio w oknie, które jest widoczne powyżej. Początek transmisji, dziś o godz. 19.00

Czesław Pióro – z urodzenia i wyboru radomianin. Animator i edukator kultury – regionalista. Pasjonat muzycznych tradycji Radomszczyzny, a także Kielecczyzny. Absolwent „Akademii Innowatorów Społecznych” Ashoki oraz Szkoły Trenerów „SIEĆ” PTP. Współzałożyciel Fundacji „Republika Radomska” i prezes Radomierz Sp. z o.o – podmiotu non-profit działającego w obszarze ekonomii społecznej na rzecz tradycji regionalnych. Członek Radomskiej Szkoły Tradycji – zaangażowany w ogólnopolski program Akademia Kolberga oraz w Forum Muzyki Tradycyjnej.

Współtwórca festiwalu Zawieruchy Radomskie, który miał cztery edycje: 2016, 2017, 2018 i 2019 oraz cykli muzyczno tanecznych Zawirowania Radomskie i Pohulanka Radomska. Prowadzi warsztaty tańca tradycyjnego w wersji niestylizowanej Radomska Szkoła Oberka. Wodzirej podczas zabaw tanecznych, festynów i wesel z muzyką ludową. Organizator i koordynator wielu różnych wydarzeń w Radomiu i w Radomskim, służących popularyzacji tradycji regionalnych. W roku 2017 został laureatem Radomskiej Nagrody Kulturalnej za działalność na rzecz popularyzowania w Radomiu muzycznego dziedzictwa Ziemi Radomskiej. W 2018 roku otrzymał nagrodę za Społeczne Działania Twórcze – za wykorzystanie kultury ludowej do zmiany wizerunku współczesnego Radomia i Radomszczyzny. W 2021 roku został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zakresu upowszechniania kultury.

Cykl podcastów “Radom – Miasto przyszłości” jest dobrym pretekstem do rozmowy o Radomiu, o tym jak może lub powinien wyglądać za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Tematem najbliższego podcastu będzie kultura tradycyjna.

Zapraszamy na naszego Facebooka! www.facebook.com/amfiteatr.radom