Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Puls Sióstr – oglądaj internetową premierę filmu



Już jest! Od teraz każdy może przeżyć na wyłączność internetową premierę filmu „Puls Sióstr”. Pierwotnie w salach kinowych, dziś w dowolnym miejscu na świecie na telefonach, tabletach i telewizorach. Wykorzystujemy potęgę sieci, aby popularyzować znakomite działania warsztatowe.

Produkcja, która została zrealizowana w całości przez młodzież, która na co dzień szlifuje swoje talenty w Pracowni Nowych Mediów mieszczącej się w Amfiteatrze przy ul. Daszyńskiego 5. Projekt powstał przy współpracy z Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, gdzie odbył się premierowy pokaz w kinie studyjnym 26 listopada 2022 roku.

Co o produkcji mówią Ci, którzy oglądali film jako pierwsi? Marcin Radomski z kanału YouTube KINOrozmowa:

„Puls sióstr” to film zrealizowany z pasji do kina. Nie dość, że młodzież tworząc niezależny projekt zaangażowała się bez granic, to jeszcze zdecydowała się na trudny gatunek filmowy, jakim jest musical. Na bohaterów patrzy z sympatią, a historia o poszukiwaniu szczęścia i trudnych relacjach rodzinnych opowiedziana poprzez piosenki, wydaje się być przekonująca. „Puls sióstr” szczególnie zainteresuje młodych widzów, którzy odnajdą się w sytuacji ekranowych postaci. Film jest dobrą rozrywką, ale też skłania do refleksji, a sfera wizualna – ujęcia z komórki – świadczą o innowacyjnym podejściu młodzieży do kina. Oby to był początek dla wielu z twórców do poważnej kariery filmowej. Start niepozbawiony jest błędów, ale i tak duży szacunek za dawkę pozytywnych emocji!.

To jest takie połączenie współczesności sięgające do tradycji ziemi radomskiej do folkloru radomskiego, który pojawia się w rzeczywistości teraźniejszej czyli w tej współczesności naszej, a nawiązuje do tekstów i działań Oskara Kolberga – mówi Włodzimierz Pujanek, dyrektor MCSW Elektrownia.

Jednym z głównych celów projektu było uświadomienie uczestnikom kulturowego bogactwa regionu, a w szczególności tradycji związanych z ludowym tańcem jakim jest oberek i dlaczego rejon radomski nazywany jest „stolicą oberka”.

To jest już drugi taki projekt. Ja w 2014 r. zrobiłem pierwszy taki projekt, na dużą mniejszą skalę, w Pionkach, w mniejszej miejscowości (…) W Radomiu jest wielu fantastycznych młodych ludzi, z sekcji tanecznych, wokalnych, pomyślałem że no jak nic trzeba zrobić musical, a przy tym jest mnóstwo młodych fajnych ludzi, którzy chcą zostać aktorami, którzy mają fajny potencjał – mówi Michał Grosiak, koordynator projektu.

Dzięki głosom mieszkańców Mazowsza projekt dopuszczono do realizacji. Film powstały w wyniku 100 godzin pracy na planie filmowym, trwa 44 minuty i opowiada historię ludzi których łączy pasja do muzyki nowoczesnej jak i tradycyjnej.

Opis filmu: Siostry Klementyna i Julka przeprowadzają się do nowego mieszkania. Starsza Klementyna musi współdzielić pokój ze swoją nową przyszywaną siostrą Leną. Obydwie reprezentują dwa różne światy. Fascynacjami Klementyny jest muzyka ludowa i gra na akordeonie, pasją Leny jest hip-hop, pragnie stać się poważną DJ-ką. Dziewczyny dzielą nie tylko zainteresowania i charaktery, ale także niedbale wykonana przez ojca Leny ściana pośrodku ich wspólnego pokoju. Puls sióstr to współczesna opowieść o relacjach między ludźmi wchodzącymi w dorosłe życie, ich pasjach, przyjaźniach, wartościach.

Gatunek: Film fabularny

Reżyseria: Jakub Wierzbicki, Maja Zdybicka, Marta Pudzianowska, Miłosz Bartos, Edward Pietras, Aleksandra Potocka, Róża Bartos, Paweł Szewczyk.

Scenariusz: Jakub Wierzbicki, Zuzanna Stępień, Maja Zdybicka, Paulina Sławińska, Julia Stachowicz.

Zdjęcia: Julian Pękacki, Kamila Płowiec, Natalia Olszowy, Katarzyna Stopka, Grzegorz Oparcik.

Montaż: Jakub Wierzbicki, Julian Pękacki, Kamila Płowiec, Marta Pudzianowska.

Produkcja: Wiktoria Guzy, Faustyna Tomczyk, Kamila Płowiec, Weronika Banaszkiewicz, Natalia Szałkowska.

Opieka artystyczna projektu: Hubert Patynowski, Tomasz Pyrak, Michał Grosiak, Iwona Skwarek, Sylwia Żołądkiewicz i Krzysztof Ziembicki.

Czas: 44 min.

Rok produkcji: 2022

Projekt sfinansowany został ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.