Chcesz zostać pisarzem i zadebiutować w ebooku? Sprawdź nasze mega warsztaty w Amfiteatrze! To szansa, by nauczyć się pisania opowieści zupełnie za darmo. Warsztaty dla dzieci i młodzieży – każdy znajdzie coś dla siebie!
Dla dzieci i młodszej młodzieży, od 6 do 12 lat, mamy specjalne zajęcia z Anną Rudnicką-Litwinek. Stwórzcie własne światy literackie razem z rodzicami! Dla starszych, od 13 do 16 lat, Marta Trojanowska czeka z super zadaniami pisarskimi! Uwolnijcie wyobraźnie i zostańcie pisarzami!
Warsztaty trwają do wakacji i odbywają się w weekendy. Nie przegapcie! Aplikacje przyjmujemy do 10 marca. Wyślijcie swoje opowieści na warsztaty_literackie@amfiteatr.radom.pl i dołączcie do naszej przygody!
Pamiętajcie, żeby tworzyć sami – bez pomocy sztucznej inteligencji. Czekamy na wasze niesamowite historie!
Zgłoś się już dziś warsztaty międzypokoleniowe: kandydaci (dzieci i młodzież od szóstego do 12. roku życia z opiekunami) proszeni są o przesłanie domowej historii, której autorem jest dziecko;warsztaty młodzieżowe: osoby od 13. do 16. roku życia wysyłają próbki tekstu;
Nasze prowadzące:
Anna Rudnicka-Litwinek to autorka książek „Dziewczyny na skrzydłach”, „Czarownica” i „Czarownica. Polowanie” oraz „Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników”. Ilustratorka i plastyczka. W tym roku ukaże się jej książka nakładem wydawnictwa Znak, opowiadająca opartą o fakty historię kobiet oskarżonych o czary i spalonych na stosach 30 lat przed Salem.
Marta Wiktoria Trojanowska z wykształcenia jest filologiem polskim i bibliotekarzem. Pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu, gdzie kieruje jedną z najmniejszych filii. Autorka książek dla dzieci: „3 dobre uczynki. Twardowski wraca na ziemię”, „Przygoda z Radomiem”, „Dziecko z baśni”, „Złote dziecko. Opowieść o małym Jacku Malczewskim”, „Opowieści z czterech rogów poduszki”, „Mosiężny rak znika” oraz kilku opracowań regionalnych i mnóstwa artykułów – m.in. z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży. Autorka bloga o obecności „Alicji w Krainie Czarów” w kulturze. W 2017 roku prowadziła w Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w ramach radomskich warsztatów literackich warsztaty bajkopisarskie zakończone wydaniem antologii powarsztatowej i była to jedna z jej najciekawszych przygód zawodowych. Namiętnie czyta, kocha swój zawód, zebrała nieco doświadczenia w redagowaniu książek z różnych dziedzin, kolekcjonuje m.in. stare wydawnictwa dla dzieci i ma hopla na punkcie jeży.
Projekt finansowany jest z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2024 pt. „Warsztaty literacko-teatralne – jak dobrze pisać i grać”.