Przejdź do treści
kup bilet
zobacz
udostępnij

Salvador Dali

16.01 | 10:00-14:00

Wkręć się w sztukę: D jak Dali

Salvador Dali

Tym razem zajmiemy się techniką kolażu. Zapraszamy do Amfieatru przy ul. Daszyńskiego 5

Salvador Dali – hiszpański malarz, którego znakiem rozpoznawczym jest surrealizm. Choć był człowiekiem bardzo kontrowersyjnym, to niepodważalnie zapisał się na kartach historii sztuki jako jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych twórców XX wieku. Płonące żyrafy, słonie na szczudłach, lewitujące koty i roztapiające się zegary to jedne z licznych wizji artysty przelane na płótno.

Zniekształcone przedmioty, chaotyczna kompozycja, logiczne sprzeczności, inspiracja marzeniami sennymi to cechy charakterystyczne dla surrealizmu, który jak żaden inny nurt w sztuce pozwala na całkowite puszczenie wodzy fantazji.

Choć Dali był malarzem, na kolejnym spotkaniu ze sztuką na warsztat weźmiemy technikę kolażu. Przez łączenie ze sobą różnorodnych elementów i zabawy kompozycją będziemy wspólnie rozwijać twórczą ekspresję, umiejętność abstrakcyjnego myślenia, a przy okazji będziemy ćwiczyć motorykę małą, bo głównymi narzędziami podczas spotkania będzie nasza wyobraźnia, papier, klej i nożyczki. Każdy uczestnik stworzy swój wyjątkowy i niepowtarzalny kolaż – dzieło gotowe do zawieszenia na ścianie.


Radek Kowalik – znany jako Pan od plastyki, arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii. W swojej wieloletniej pracy z dziećmi skupia się na wzmacnianiu poczucia pewności siebie i sprawczości uczestników zajęć. Na pierwszym miejscu stawia zabawę i rozwój kreatywności, efekt końcowy ćwiczeń jest tylko dodatkiem do tego co wydarza się w procesie twórczym. Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.

Wstęp biletowany: 15 zł – bilet pojedynczy, 30 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły).

Warsztaty dla widzów od 3 do 10 lat.

Liczba miejsc ograniczona! Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

Podobne wydarzenia:

12 grudzień
11 listopad