Przejdź do treści
kup bilet
zobacz
 • C jak Czajkowski! Zapraszamy do Amfiteatru przy ul. Daszyńskiego 5.

  1/2

 • Pan od plastyki to Radek Kowalik, prowadzący cykl Wkręć się w sztukę.

  2/2

12.12 | 10:00-14:00

Wkręć się w teatr: C jak Czajkowski

 • C jak Czajkowski! Zapraszamy do Amfiteatru przy ul. Daszyńskiego 5.

  1/2

 • Pan od plastyki to Radek Kowalik, prowadzący cykl Wkręć się w sztukę.

  2/2

Zapraszamy na ostatnie spotkanie z cyklu "Wkręć się" w tym roku!

Nadchodzi trzecia litera alfabetu! „C” jak Czajkowski! Tym razem będziemy zgłębiać twórczość Piotra Czajkowskiego. Wiecie, że sztuka to nasze drugie imię? Świat muzyki to magiczna przestrzeń, która pozwala słuchaczom udać się w podróż po zakątkach wyobraźni. Dlatego kolejne spotkanie z Panem od plastyki – Radkiem Kowalikiem poświęcone literze „C” nawiąże do twórczości Piotra Czajkowskiego.

C jak Czajkowski, czyli rosyjski kompozytor, któremu zawdzięczamy takie utwory jak: „Jezioro Łabędzie”, „Dziadek do orzechów” i „Śpiąca Królewna”. Twórczość Czajkowskiego wpłynęła na wygląd i formę dalszego rozwoju świata muzyki.

Kompozycje Czajkowskiego znane są na całym świecie, a w Polsce w wielu miastach nazwano ulice jego imieniem – między innymi w Radomiu. Trzecie spotkanie z cyklu „Wkręć się w sztukę”  będzie zupełnie inne od pozostałych. Będziemy tworzyć muzykę, a także interpretować ją przez ruch. Dzieci i rodzice wcielą się w rolę instrumentalistów, a także dyrygentów orkiestry, którą wspólnie stworzymy.

Ćwiczenia pomogą nam rozwinąć naszą uwagę, a także umiejętność słuchania muzyki, ale też siebie nawzajem. Dzieci będą mieć okazję sprawdzić się w rolach zarówno członków zespołu jak i liderów. Muzyka klasyczna będzie pretekstem do zabawy niezależnie od wieku uczestników. Na to spotkanie zapraszamy w wygodnym obuwiu, chociaż najwygodniej będzie nam się pracowało w skarpetkach.

O prowadzącym:

Pan od plastyki: Radek Kowalik – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii. W swojej wieloletniej pracy z dziećmi skupia się na wzmacnianiu poczucia pewności siebie i sprawczości uczestników zajęć. Na pierwszym miejscu stawia zabawę i rozwój kreatywności, efekt końcowy ćwiczeń jest tylko dodatkiem do tego co wydarza się w procesie twórczym. Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.

Wstęp biletowany:

Wstęp biletowany: 15 zł – bilet pojedynczy, 30 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Kupując bilet, wybierasz godzinę warsztatów. Wejściówkę kupisz również w kasie Amfiteatru w dniu wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona!

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

Podobne wydarzenia:

12 grudzień
11 listopad