Przejdź do treści
zobacz
zobacz
udostępnij

Chcesz, aby działo się w mieście? Głosuj na projekty kulturalne!

Zagłosuj na Fosę Pełną Kultury! Oddaj swoje głosy na Amfiteatr

Chcesz, aby działo się w mieście? Głosuj na projekty kulturalne!

Głosowanie do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego trwa w najlepsze! Od 7 do 27 sierpnia uprawnieni radomianie mogą oddawać swoje głosy na projekty, które ich zdaniem warto zrealizować z puli blisko 7,5 mln zł.

W tym roku zrodził się pomysł, aby zrealizować długo wyczekiwaną – szóstą edycję Fosy Pełnej Kultury!

Gorąco polecamy, aby rozpocząć głosowanie od projektów z przygotowanej ściągawki. Swój głos możemy oddać raz (odpowiednio punktując) na nielimitowaną liczbę projektów. Liczymy na Was!

Jak donosi Urząd Miasta w Radomiu. Głosować można na stronie internetowej: www.glosowanie.konsultacje.radom.pl oraz w punktach konsultacyjnych:
– Biuro Obsługi Mieszkańca – ul. Kilińskiego 30 (pok. 19),
– Wydział Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, Wieloosobowe stanowisko ds. komunikacji społecznej, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),
– Wydział Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, Centrum Organizacji Pozarządowych, Rynek 15.

W tym roku powracają również Mobilne Punkty Głosowania, ich harmonogram będzie publikowany na stronie www.konsultacje.radom.pl.

Jakie projekty szczególnie urzekły nasze serca?


30. „Od Raga do Rocka – cykl koncertów w klubie DZIKIE WĘŻE – MOK „Amfiteatr”

Lokalizacja: Klub DZIKIE WĘŻE MOK Amfiteatr, ul. Parkowa 1

Celem projektu jest zorganizowanie trzech bezpłatnych koncertów w nowo powstałym przy MOK Amfiteatr klubie DZIKIE WĘŻE. Artyści o ugruntowanej pozycji artystycznej na naszym rynku koncertowym, występujący w ramach projektu zaprezentują różne style muzyczne: pop-rock, soul i jazz. Podczas realizacji koncertów przed każdą „GWIAZDĄ” zaprezentuje się młody artysta lub zespół Radomia. Koncerty zrealizowane będą w miesiącach :październik, listopad i grudzień.

Koszt: 100 000 zł

35. Spotkania z nauką – Od kosmosu do sztucznej inteligencji

Lokalizacja: MOK Amfiteatr, ul. Parkowa 1

Darmowe spotkania z najwybitniejszymi uczonymi i popularyzatorami nauki z Polski, warsztaty popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży i minifestiwal nauki! – to kontynuacja projektu Spotkania z nauką. Zagłosuj i daj się wciągnąć w naukę! Poznamy odpowiedzi na wiele pytań dotyczących m.in. sztucznej inteligencji, fizyki, psychologii, astronomii, matematyki i nowych technologii. Każde ze spotkań będzie dotyczyło dziedziny, która odgrywa bardzo ważną rolę i warta jest przystępnego przedstawienia. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań gościom. Spotkania i warsztaty będą przeznaczone dla różnych grup odbiorców: dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym dla seniorów. Część spotkań będzie uzupełniona warsztatami i pokazami. Spotkania będą nagrywane i udostępniane bezpłatnie w Internecie.

Koszt: 100 000 zł

36. Warsztaty literacko-teatralne – Jak dobrze pisać i grać

Lokalizacja: MOK Amfiteatr

Kontynuacja darmowego projektu „Kuźnia talentów: warsztaty literacko-teatralne” w poszerzonej o kolejne gatunki formule. Mieszkańcy Radomia będą mogli za darmo wziąć udział w warsztatach prozy gatunkowej fantastyki, a także scenariusza filmowego i poezji oraz zgłębić tajniki sztuki teatralnej w tym musicalu. Nie zabraknie warsztatów dla dzieci i młodzieży. Dopełnieniem warsztatów będą darmowe spotkania m.in. z uznanymi pisarzami. Efektem finalnym będzie profesjonalne wydanie: antologii, audiobooka oraz sceniczna prezentacja efektów warsztatów literackich z ich profesjonalną wideorejestracją.

Koszt: 100 000 zł

37. Kobieca pewność siebie – cykl warsztatów dla kobiet w każdym wieku

Lokalizacja: MOK Amfiteatr, ul. Śniadeckich 2

Celem jest stworzenie rocznego cyklu warsztatów dla kobiet w różnym wieku. Udział w warsztatach będzie bezpłatny. W ramach projektu będą realizowane różne tematycznie spotkania, dzięki którym kobiety będą mogły m.in. lepiej poznać siebie, wzmocnić swoją pewność siebie, rozwinąć skrzydła swojej kreatywności.

Koszt: 50 000 zł

38. Pyszny ogród – roczny cykl warsztatów o ogrodzie, roślinach, zwierzętach, ekologii

Lokalizacja: MOK Amfiteatr, ul. Śniadeckich 2

Cykl warsztatów ekologicznych, podczas których celem jest rozwijanie ciekawość nie tylko najmłodszych ale i dorosłych na otaczający nas świat przyrody.

Celem projektu jest pokazywanie współzależności zachodzących w świecie zwierząt i roślin, i szerzej w przyrodzie. Angażowanie do obserwacji zieleni i pracy z nią w zgodzie z naturalnymi zasadami. Uwrażliwianie na szczególnie istotne zagadnienie ekologiczne. Warsztaty będą się odbywały m.in. w ogrodzie sąsiedzkim na terenie Amfiteatru.

Koszt: 50 000 zł

39. Zawody hulajnogowe – Radom Jam, 7 edycja

Lokalizacja: Skatepark „Obozisko” Radom

Radom Jam to impreza cykliczna odbywająca się na radomskich skateparkach co roku. Co roku jest to także największy event hulajnogowy w całym kraju.

Poprzednie 6 edycji świetnie zareklamowało nasze miasto, które stało się stolicą hulajnogi w Polsce. Chcemy rozwijać naszą scenę oraz nasze zawody, dlatego prosimy o państwa wsparcie!

Grupą docelową są dzieci i młodzież, ale nie tylko ponieważ na trybunach Radom Jam znajdują się całe rodziny.

Koszt: 100 000 zł

110. Spotkaj się z gwiazdami YouTube i TikToka! – darmowe warsztaty twórcze dla młodzieży i dorosłych

Lokalizacja: MOK Amfiteatr, ul. Daszyńskiego 5

Ten projekt kierowany jest do młodzieży i dorosłych pasjonujących się tworzeniem innowacyjnej internetowej treści.

Zapewne obserwujesz takie persony jak: @budda.7, @jeleniewska, @norekkuba czy @karolpaciorek. Lubisz pogadać o fotografii i wideo? Masz ambicje, aby stworzyć własną wielomilionową społeczność, która doceni Twój talent? Ten projekt to szansa dla Ciebie, aby szlifować swój warsztat obok największych – zupełnie za darmo.

 Zostanie stworzone miejsce open space’owych spotkań w Pracowni Nowych Mediów (Amfiteatr, ul. Daszyńskiego 5), na których nie tylko wymienisz się doświadczeniami z innymi uczestnikami, ale przede wszystkim otrzymasz 10 niepowtarzalnych lekcji. Zostaną zaproszeni sławni twórcy internetowi, aby podzielili się swoimi sekretami. Zdradzą nam krok po kroku, jak dojść do internetowej sławy.

 Uwzględniając Wasze propozycje pomysłodawca projektu zaprasza najlepsze persony polskiego internetu, a WY przy nich uczycie się podczas fenomenalnych warsztatów twórczych, które będą zawierały od podstaw tworzenie foto-wideo, menedżment social mediów, zdobywanie publiczności, budowanie współpracy czyli jednym słowem po takich warsztatach będziesz mieć szansę, aby stworzyć własną zaangażowaną publiczność. Weźmiesz także udział w produkcji, która zostanie spakowana w wideo-poradnik. Zostaniesz jednym z prowadzących, by zainspirować innych w internecie. Tworzenie sociali razem będzie namacalnym dowodem potwierdzającym wyjątkowość tej akcji. Instrukcja niejasna? Głosuj na ten projekt, bo zainspirujesz się od nowa!

Koszt: 100 000 zł

111. Filmowe dobranocki – cykl spotkań familijnych z polskimi animacjami

Lokalizacja: MOK Amfiteatr, ul. Daszyńskiego 5

“Na dobranoc – dobry wieczór, miś pluszowy śpiewa Wam.” – to oczywiście cytat z jednej z najbardziej kultowych dobranocek, pokazywanych przez TVP. “Miś uszatek”, “Bolek i lolek”, “Miś Colargol” i wiele innych tytułów to polska klasyka, której niestety dzisiejsze pokolenie nie zna. W projekcie chcielibyśmy wrócić do najświetniejszych lat polskiej animacji i pokazać najmłodszym widzom piękne, kultowe polskie bajki podczas cyklu dedykowanego całym rodzinom.

Koszt: 50 000 zł

112. Specklasa – klasa mistrzów – spotkania w Pracowni Nowych Mediów

Lokalizacja: MOK, ul. Daszyńskiego 5

Pracownia Nowych Mediów, której głównym celem jest włączanie w edukację kulturalną nowych technologii, chciałaby zainspirować młodzież i młodych dorosłych do rozwoju w szeroko pojętej branży kreatywnej. Specklasa ma być cyklem spotkań z fachowcami z różnych dziedzin dotyczącymi nowych technologii, filmu, AR czy VR tak, aby dać szansę na zgłębianie wiedzy pod okiem najlepszych specjalistów.

Koszt: 50 000 zł

159. FREE(RA)DOM FESTIVAL edycja IV Uwolnij (swoją) naturę

Lokalizacja: pl. Corazziego, Park. im. T. Kościuszki, ul. Żeromskiego

FREE(RA)DOM FESTIVAL to kilkudniowe, czerwcowe święto wokół tematu wolności. Odbywać się ma w dniach 14-21 czerwca 2024 i w swojej czwartej edycji skupiać się będzie na trosce o środowisko, o przyszłość naszej planety i życie ludzi w zgodzie z naturą. Festiwal będzie zachęcał do życia w zdrowiu i harmonii, ale będzie też walczył z mitami i przekłamaniami, jakie narosły wokół tematu ochrony środowiska i różnych źródeł energii.

Wydarzenia festiwalowe skupione będą w reprezentacyjnych miejscach centrum Radomia. Wszystkie atrakcje festiwalu będą dostępne bezpłatnie. Aktywności festiwalowe dedykowane będą zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom; mieszkańcom Radomia i całego powiatu radomskiego.

Koszt: 250 000 zł

173. Wykonanie termomodernizacji dachów budynków Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”

Lokalizacja: MOK Amfiteatr

Celem projektu jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności Ośrodka w zakresie przedsięwzięć o charakterze kulturalnym. Zapewnienie bezpiecznych warunków podczas zajęć, spotkań, koncertów organizowanych w MOK „Amfiteatr dla całej społeczności Radomia. Nowe pokrycie dachowe pozwoli właściwie zabezpieczyć budynki na dalsze lata działalności. Efektem dodatkowym będzie zmniejszenie emisji ciepła do atmosfery, co korzystnie wpłynie na jakość powietrza i środowiska, jak również zniweluje utratę ciepła podczas ogrzewania budynków.

Koszt: 600 000 zł

174. Fosa Pełna Kultury

Lokalizacja: MOK Amfiteatr

Fosa pełna kultury to cykl wakacyjnych wydarzeń koncertowo – rozrywkowych, odbywających się w każdy weekend lipca.

Celem projektu jest stworzenie przyjaznej przestrzeni do edukacji, rozrywki i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego poprzez realizację weekendowych imprez kulturalnych. Odbiorcami projektu będą radomianie, którzy będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach „Fosy pełnej kultury”, integrując się we wspólnym działaniu ze swoimi rodzinami i społecznością lokalną. W ramach kolejnych lipcowych weekendów planowane są koncertowo-taneczne soboty oraz rodzinno-teatralne niedziele

Koszt: 350 000 zł

176. Radomski Festiwal Nauki i Sztuki

Lokalizacja: Plac Konstytucji 3-go Maja

Nauka i sztuka wzajemnie na siebie wpływają, przeplatają się i są motorem napędowym ludzkości. Nauka, od chwili kiedy powstała, determinuje rozwój cywilizacji i odgrywa olbrzymią rolę w życiu każdego człowieka, szczególnie w czasie, gdy rozwija się tak szybko jak na początku XXI wieku. Sztuka natomiast jest dążeniem człowieka do ekspresji, wyrażenia siebie, swoich doświadczeń i przemyśleń. Radomski Festiwal Nauki i Sztuki jest przeznaczony dla wszystkich i będzie dostępny bezpłatnie. Ma przybliżać piętno nauki i sztuki oraz wykazywać związki między nimi. Podczas festiwalu odbędą się pokazy dla dzieci i dorosłych, warsztaty, wykłady, spotkania ze znanymi artystami i uczonymi. Festiwal ma być prawdziwym świętem radomian, którzy podczas wydarzenia poznają piękno tych dwóch dziedzin. Do festiwalu zostaną zaproszone radomskie instytucje naukowe i kulturalne. Wydarzenie ma odbyć się w centrum Radomia.

Koszt: 200 000 zł

178. Radomski Rap – Koncerty rapowe na placu Jagiellońskim

Lokalizacja: Plac Jagielloński

Radomski Rap to impreza mocno przesiąknięta hip-hopem. Jednoczy różne pokolenia zebrane pod jedną sceną w centrum naszego miasta.

Pierwsza edycja Radomskiego rapu odbyła się w 2022 roku na placu Jagiellońskim, i spotkała się z ogromną aprobatą Radomskiej społeczności. Celem przedsięwzięcia jest rozwój kultury w mieście i tworzenia ikonicznych wydarzeń.

Grupa docelowa, do której kierowany jest ten projekt, to młodzież oraz dorośli fani muzyki opartej o stare brzmienie.

Koszt: 250 000 zł

242. Make.IT LAB

Lokalizacja: MOK Daszyńskiego 5

Celem projektu jest stworzenie pracowni dla młodych twórców i inżynierów umożliwiającej rozwój zainteresowań w zakresie: elektroniki analogowej i cyfrowej, robotyki, programowania, projektowania i druku 3D. Dodatkowo pracownia będzie zawierać stanowiska do prac modelarskich i obróbki drewna wraz ploterem laserowym tnąco – grawerującym i frezarką cnc.

Pracownia będzie umożliwiała mieszkańcom Radomia i okolic regularne uczęszczanie na zajęcia oraz realizowanie rozmaitych projektów. Dedykowana będzie dzieciom w wieku szkolnym, osobom dorosłym oraz seniorom.

Pracownia będzie mieściła się w budynku Amfiteatru, przy ulicy Daszyńskiego 5.

Zaadaptowane i wyposażone zostaną dwa pomieszczenia na 1. piętrze ww budynku.

Pierwsze pomieszczenie przeznaczone będzie jako pracownia elektro-techniczna – Pracownia A. Drugie z pomieszczeń będzie przeznaczone do prac z obróbką drewna i modelarstwem – Pracownia B.

Koszt: 250 000 zł

Dziękujemy za Wasze wsparcie!