Przejdź do treści
zapisz się
zobacz
udostępnij

Adam Wojutyński

czwartek | 15:00-19:00

Piano Kids

Adam Wojutyński

Music moves for piano’ to metoda uczenia się gry na pianinie, która oparta jest na teorii uczenia się muzyki według Edwina E. Gordona. Proces nauki gry na instrumencie podobny jest do modelu uczenia się języka przez dzieci. Polega on na osłuchiwaniu, powtarzaniu, myślowym przetworzeniu tego co się usłyszało a pod koniec na swobodnym improwizowaniu. Tak samo jak dzieci ucząc się mówić powtarzają pojedyncze słowa a z biegiem czasu układają własne zdania. Zaczynają improwizować z tych właśnie pojedynczych słów, które we wcześniejszym procesie zostały usłyszane i zrozumiane. Metoda ta zapewnia solidną podstawę do rozwijania muzykalności dziecka. Uczy myśleć o muzyce w kontekście tonalności i metrum. Grać ze słuchu, improwizować własne zdania muzyczne. Uczy muzyki jako sztuki słuchania: „dźwięk przed wzrokiem”, rozwija kreatywność gdyż dzieci od początku tworzą ją samą.

Zajęcia prowadzi certyfikowany instruktor.

Wiek uczestników: 3 –6 lat
Ilość grup: 3 max 4 os. w jednej grupie
Czas trwania zajęć: 30min.
Koszt zajęć: 120 zł/miesiąc – zajęcia raz w tygodniu

Instruktor Adam Wojutyński

Adam Wojutyński – absolwent Zespołu Szkół Muzycznych II stopnia w Radomiu i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jest aktywnym muzykiem biorącym udział w różnych projektach muzycznych m.in w zespołach Natalii Sikory i Michała Wiśniewskiego, współpracował również z Teatrem Żydowskim i Teatrem Roma w Warszawie, Radomską Orkiestrą Kameralną, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Wielkim Operą Narodową. Brał udział w różnych produkcjach telewizyjnych np. Letniej Trasie Dwójki i Polsatu, koncertach sylwestrowych TVP2, Polsatu i innych.

Wspólnie z żoną prowadzi zajęcia gordonowskie dla najmłodszych dzieci, rozwijające muzykalność i zdolności muzyczne dzieci od pierwszych dni życia. Jest certyfikowanym instruktorem metody „Music moves for piano” , opartej na teorii uczenia się muzyki E. E. Gordona.

Zajmuje się różnymi stylami muzycznymi co pozwala na aranżowanie i dopasowanie repertuaru do różnych upodobań muzycznych dzieci. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze a praca z dziećmi jest jego pasją!