Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Zdecydowanie mocne wydarzenia! Od środy do niedzieli mamy dosłownie coś dla każdego

Już dawno tak nie było, abyśmy zaczynali „granie” od środy! Od warsztatów Otwartego Teatru Perkusyjnego, poprzez spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem kończąc na wydarzeniu familijnym w postaci „Wkręć się w teatr” przy Daszyńskiego 5. Planów mamy sporo, dlatego zdecydowaliśmy się przygotować zestawienie imprez na ten tydzień. Polecamy się również w zakładce WYDARZENIA, aby nie zaskoczyły Was bliskie terminy i duża porcja ciekawostek. Ciekawi? Do dzieła!

  • 1/1

11.01 | 19:00
Otwarty Teatr Perkusyjny – 3 Miejsce

Otwarty Teatr Perkusyjny to zupełnie nowa propozycja na kulturalnej mapie Radomia. Formuła cyklicznych warsztatów jest z założenia dostępna dla każdego, bez względu na wiek czy posiadane umiejętności. Będzie można nauczyć się gry na instrumentach etnicznych pochodzących z całego świata – darbukach, djembe, congach, dundunach i innych. Udział w warsztatach będzie możliwością eksperymentowania z instrumentami i rytmem. Planowanym efektem spotkań jest powstanie teatru perkusyjnego, w którym aktorami będą uczestnicy warsztatów.

Spotkania poprowadzi Piotr Stiff Stefański – założyciel Studium Instrumentów Etnicznych oraz zespołu DYM, jeden z najbardziej doświadczonych bębniarzy w Polsce.

WSTĘP WOLNY.


  • 1/1

12.01 | 18:00
Podcast: Radom – Miasto Przyszłości #Okiem nowego radomianina

W najnowszym odcinku podcastu Radom – Miasto przyszłości gościem Pawła Błacha będzie Łukasz Szypkowski. Rozmowa będzie dotyczyła świeżego spojrzenia na Radom, jakie może mieć nowy mieszkaniec miasta.

Jak Radom może być postrzegany przez osoby, które go nie znają? Czy Radom jest inny niż wydaje się rodowitym mieszkańcom? Na te i inne pytania odpowiemy podczas najnowszej rozmowy z cyklu Radom – miasto przyszłości.

Łukasz Szypkowski pochodzi z Elbląga, ukończył filologię klasyczną na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na studia doktoranckie przeniósł się do Warszawy. Prowadził zajęcia z muzyki starożytnej Grecji w Instytucie Filologii Klasycznej UW i ze sztuki opowiadania w Instytucie Kultury Polskiej UW.

Podcastu mogą Państwo posłuchać na Facebooku: www.facebook.com/amfiteatr.radom

Audycja zostanie wyemitowana w dniu wydarzenia.

  • 1/1

12.01 | 18:00
Wymyślone Miasto Lwów – Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem

Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem jest pretekstem do rozmowy o jego najnowszej książce „Wymyślone miasto Lwów”. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach.

Jaki jest Lwów w oczach Ziemowita Szczerka? Do czego “doskrobał się” autor wnikliwie obserwując miasto? Jak pisze wydawca: Dla Ziemowita Szczerka Lwów to po prostu jego miasto. Miejsce, które zna od lat i w którym czuje się u siebie. Pisze o jego historii, bolączkach, zmianach, bohaterach pierwszego, drugiego i trzeciego planu. Patrzy mu prosto w twarz – zarówno wtedy, kiedy Lwów nakłada przykrywający wszystko makijaż sceniczny, jak i wtedy, kiedy miasto nad ranem z trudem dochodzi do siebie po nocnej hulance.

Ziemowit Szczerek – pisarz, dziennikarz, autor wielu nagradzanych powieści i reportaży. Laureat Paszportu „Polityki”, nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona!

  • 1/1


13.01 | 19:00
Kręgi bębnów – 3 Miejsce

To spotkania zaplanowane dla osób, które po prostu chcą dobrze spędzić czas, bawiąc się rytmem, poznając podstawy gry na instrumentach etnicznych w atmosferze grupowej współpracy, odpoczynku i eksperymentowania z muzyką. Badania naukowe wskazują na pozytywny wpływ wspólnotowej gry na bębnach na samopoczucie – udział w wydarzeniu to zatem ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą się oderwać od codzienności i zrelaksować.

BILETY WSTĘPU: 35 zł. Bilety dostępne na www.biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność gotówką). Zachęcamy do wcześniejszego zakupu wejściówki – w miejscu wydarzenia nie będzie możliwości kupna biletu.

  • 1/1

14.01 | 18:00
Koncert mis tybetańskich

Udział w wydarzeniu to sposób na głęboki relaks i podróż w głąb siebie. Rozświetlające półmrok światło świec, zapach kadzidła i kojące dźwięki, które przenikają duszę i ciało dobroczynną wibracją. W tak przyjaznym, przyjemnym otoczeniu można się po prostu położyć na macie i dać się otulić zapachami i dźwiękami wokół. A to wszystko sprawi, że po sesji uczestnicy poczują się odprężeni i napełnieni pozytywną energią. Czego chcieć więcej?

Koncert wykona Barbara Czyżewska – Drabik, artysta plastyk, pasjonatka muzyki oraz rozwoju duchowego i osobistego. Pracuje z ludźmi głównie poprzez terapię czaszkowo-krzyżową, masaż misami, afirmacje, medytację i wizualizację.

Wybierając się na spotkanie, warto zabrać karimatę, poduszkę, ulubiony kocyk, wodę – będą także przygotowane zapasowe karimaty. Przewidziany jest również mały poczęstunek.

BILETY WSTĘPU: 35 zł. Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność gotówką). Zachęcamy do wcześniejszego zakupu wejściówki – w miejscu wydarzenia nie będzie możliwości kupna biletu.

Liczba miejsc ograniczona!

  • 1/1

15.01 | 10:00 i 12.00
Wkręć się w teatr: Fabryka śniegu

Hen, daleko nad głowami, gdzie mróz szczypie za uszami, w podniebnym świecie nad chmurami, codziennie wrze praca. Pracowite Obłoczka i Sopelka odbierają z Ziemi zamówienia na śnieg. Niestety na wielką maszynę do produkcji śniegu czai się zagrożenie w postaci pewnego tajemniczego Francuza… Przez jego działania maszyna nagle przestaje działać. Nikt nie potrafi sobie poradzić z jej naprawą, nawet inżynier Złota Łapka. Czy dzielni pracownicy Fabryki poradzą sobie z tą sytuacją? Na pewno przyda się im pomoc dzieci zasiadających na widowni.

Spektakl zaprezentuje Teatr Trip.

BILETY WSTĘPU: 20 zł – bilet pojedynczy; 60 zł – bilet rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych). Bilety dostępne na www.biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru przy Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką)

Liczba miejsc ograniczona.