Przejdź do treści

Wiosna w Amfiteatrze: Karolina Cicha – Multiinstrumentalna uczta

Niezwykła artystka, wiele instrumentów, świetny głos i różne gatunki muzyczne, w tym muzyka etniczna i tradycyjna. 22 marca, w kameralnej przestrzeni „Pod 13-tką”, czyli dawnej garderobie gwiazd, wystąpi Karolina Cicha. Bilety już w sprzedaży. Liczba miejsc ograniczona
Przy klawiaturze fortepianu, z akordeonem na ramionach, z samplerem perkusyjnym, który obsługuje stopami, sprawiać może chwilami wrażenie wielkiego muzycznego organizmu. Czysta ekspresja i groove. Kobieta – orkiestra? Do tego wszystkiego główny bohater imprezy: głos, niekiedy zapętlany looperem, niekiedy pełniący rolę perkusji.  Oryginalność artystki reprezentować mogą wykonania zapraszane przez najbardziej prestiżowe festiwale w Polsce i za granicą. Festiwale o różnorodnych profilach. Od piosenki estradowej (Opole) poprzez alternatywną scenę rockową (Heineken Opener) i muzykę etniczą na świecie (Womex, TFF Rudolstadt, Sinnes Festival, Ethnoport) aż po muzykę rytualną (Gardzienice).

Karolina Cicha jest kompozytorką, wokalistką i multiinstrumentalistką – rozpoznawalną dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Jest laureatką GRAND PRIX i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce.
Jej droga twórcza rozpoczęła się od koncertów solowych i teatru „Gardzienice”. W 2009 roku Cicha zaczęła swą przygodę z muzyką rockową: Wraz z utworem „Miłość bez jutra” znalazła się na płycie GAJCY! wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Od tego debiutu – podążając coraz bardziej w kierunku muzyki tradycyjnej i etnicznej – wydała kilka płyt, m.in. „Wieloma językami” (2013) poświęconą językom mniejszości narodowych województwa podlaskiego; „Jidyszland” (2015) poświęconą twórczości poetów żydowskich tworzących w języku jidysz, „Poland-Pakistan” (2016) – fusion z pieśniarzem quawwali Shafqatem Ali Khanem a ostatnio „Płyta tatarska” (2017), w której Cicha zagłębiła się w dziedzictwo muzyczne Tatarów polskich.
Wstęp: 10 zł (biletyna.pl i kasa Amfiteatru). Liczba miejsc ograniczona. Początek koncertu 22 marca (czwartek) o godz. 18 „Pod 13-tką” przy ul. Parkowej 1 (budynek główny Amfiteatru).