Radom w 3D! W Pracowni Nowych Mediów powstanie wirtualna makieta miasta

W supernowoczesnej Pracowni Nowych Mediów, którą może się poszczycić  Kuźnia Artystyczna Amfiteatru, wkrótce wystartują niebywale atrakcyjne wizualnie (i nie tylko!) warsztaty! Otóż, proszę sobie wyobrazić, Łukasz Gierek, nauczyciel z międzynarodowym doświadczeniem, zaprosi na zajęcia, podczas których będziecie mogli stworzyć trójwymiarową makietę Radomia

 Wirtualny ninja z Radomia

Łukasz Gierek jest nauczycielem przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu; wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach; MIEExpert (Microsoft Innovative Educator Expert), MIEFellow; to także pierwszy polski gospodarz TweetMeet; uczestnik, trener i prelegent na ogólnopolskich, i międzynarodowych konferencjach dla nauczycieli (Toronto, Singapur, Ateny, Wiedeń, Sarajewo).

 

– Nie jest satysfakcjonujące uczenie technologii dla samego jej poznania. Jak ją wykorzystać w życiu, aby ułatwić sobie codzienne obowiązki? Od wielu lat pracuję wspólnie z młodzieżą nad sposobami wykorzystania najnowszych gadżetów. Szybkość zmieniającej się technologii zmusza mnie do ciągłego wyścigu. Jak zostać w nim zwycięzcą? Cały czas staram się odnaleźć odpowiedź na to pytanie – mówi Łukasz Gierek.

Z zamiłowania jest kreatorem serwisów internetowych i aplikacji bazodanowych. Reklama, grafika, kodowanie, druk 3D – lubi to! Fascynuje go nauczanie immersyjne z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (VR) i rzeczywistości rozszerzonej (AR). Prywatnie zaangażowany futbolista i niezmordowany kibic. Uwielbia spotykać się z ciekawymi ludźmi. Pomysłodawca platformy eduheroes.org

  

Makieta – Radom w 3D

Jak tłumaczy Łukasz, uczestnicy będą mieli za zadanie zaprojektować/wymodelować komputerowo budynki Radomia, które zostaną wydrukowane na drukarce 3D. – Zaczniemy od wykorzystania dostępnych źródeł internetowych (np. Google maps). Będziemy starali się odwzorować Radom dzielnica po dzielnicy, zaczynając od najstarszych i najbardziej charakterystycznych budynków w naszym mieście. Do usystematyzowania pracy użyjemy narzędzi internetowych takich jak OneNote lub Microsoft Teams  – wyjaśnia.

Zajęcia będą odbywać się w Pracowni Nowych Mediów w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5.

Informacja o naborze – wkrótce!

Cieszymy się, że coraz więcej zdolnych i znanych w Polsce, ale i na świecie, specjalistów będzie z nami współpracować.

Dyrektor MOK „Amfiteatr”, Waldemar Dolecki, miał już okazję przetestować możliwości, jakie daje zabawa 3D i efekty pracy nad wirtualnymi makietami. Jest pod ogromnym wrażeniem!

Tags: , , ,

Comments are closed.