Amfiteatr – 40 lat razem

Rok 2020 jest szczególny dla Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”. Instytucja obchodzi bowiem swoje 40-te urodziny. 40 lat angażowania mieszkańców  w uczestnictwo w kulturze, podążania za trendami i wreszcie – wyznaczania nowych kierunków rozwoju „ośrodka kultury”.  

40-letni Amfiteatr to instytucja, która łączy bogatą tradycję z nowoczesnością, proponuje szerokie spectrum wydarzeń, kształtuje gusty, „zaraża” kulturą nowe pokolenia.  Jubileusz to okazja do podsumowań, ale przede wszystkim… zmian i śmiałego patrzenia w przyszłość, podejmowania wyzwań, jakie stawia współczesny świat.

– Planowaliśmy świętowanie urodzin Amfiteatru przez cztery pory roku, niestety, COVID-19 pokrzyżował nam plany. Kultura się nie poddaje i my też nie, dlatego wiosną zaprezentowaliśmy radomianom nowe logo, odświeżoną identyfikację wizualną i dedykowany jubileuszowi mural na budynku przy ul. Parkowej 1 – mówi Waldemar Dolecki, dyrektor MOK „Amfiteatr”.

– Nowe logo nawiązuje do klasycznej budowy amfiteatru, ale zyskuje nowoczesny wygląd, bo też taką instytucją chcemy być. Najważniejszy jest dla nas odbiorca, dlatego dotychczasowe siedzenia wyrażone liniami zamienione zostały  na jednostki, każda kropka to ja, Ty, my. Przecież razem tworzymy to wyjątkowe miejsce.  Do tego eleganckie, dumne, pełne powagi litery i spokojne, zrównoważone kolory, wzbudzające zaufanie, ale i otwierające granice. Bo taki jest właśnie Amfiteatr – dodaje dyrektor.

4 dekady Amfiteatru to historia koncertów na dużej scenie, występów największych gwiazd z polskiego, ale nie tylko, artystycznego firmamentu. Wielkie premiery wydarzeń, znakomici goście, tysiące osób na widowni. To także historia znakomitych formacji tanecznych zdobywających laury w Polsce i za granicą; zespołów, które pod naszą egidą zaczynały swoją przygodę ze sceną; przyjaźni, a nawet miłości, które zawiązywały się podczas spotkań w kółkach zainteresowań, warsztatach, zabawach tanecznych czy wreszcie – podczas wspólnego przeżywania muzycznych wydarzeń.

Od kilku lat Amfiteatr jest w procesie zmiany – kładzie mocny akcent na edukację kulturową, mniejszy na działania impresaryjne. – Budujemy markę nowoczesnej instytucji kultury: instytucji, której misją jest wsłuchiwanie się w ludzi, rozpoznawanie potrzeb społeczności i odpowiadanie na nie poprzez umożliwianie doświadczania kultury. Mamy wizję być odważnym ośrodkiem kultury, który włącza i daje energię do zmiany – podkreśla Waldemar Dolecki.

Budujemy więzi, budzimy emocje. Chcemy to robić przez kolejnych – co najmniej! – 140 lat! Zapraszamy do świętowania razem z nami – podsumowuje dyrektor Amfiteatru.

Tags: ,

Comments are closed.