Przejdź do treści

Café Jazz Festival 2 – trzydniowe święto jazzu tradycyjnego

 
Miło nam poinformować, że w dniach 18-20 sierpnia br. w Radomiu odbędzie się Café Jazz Festival. To druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego, imprezy, która w ubiegłym roku okazała się niemałym sukcesem i zaostrzyła apetyty na więcej. 

Poziom festiwalu i jego pozytywny odbiór przez koneserów jazzu, media i władze Radomia zmotywowały nas do zorganizowania jego drugiej edycji, tym razem na większą skalę. W tym roku Café Jazz Festival odbędzie się nad malowniczym zalewem na Borkach, a pieczę nad jego organizacją powierzono Miejskiemu Ośrodkowi Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.

Dyrektorem artystycznym drugiej edycji Café Jazz Festival został wybitny pianista i kompozytor – Wojciech Kamiński, dotychczasowy dyrektor festiwalu „Złota Tarka”. To gwarancja znakomitego poziomu imprezy i starannie przygotowanego programu.
– Na II Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Café Jazz Festival Radom 2017 nad zalewem Borki można będzie posłuchać wszystkich odmian tego starego, dobrego gatunku, począwszy od ragtime, poprzez stride piano, boogie-woogie, Nowy Orlean, dixieland aż do swingu – mówi Wojciech Kamiński. – Ci, którzy do tej pory unikali wszystkiego, co związane z pojęciem „jazz”, z pewnością znajdą podczas festiwalu coś dla swojego ucha i serca. Rozmarzycie się przy bluesie, rozbujacie przy boogie-woogie, zachwycicie kunsztem wirtuozerii przy ragtime, rozkołyszecie przy dixielandzie i odpłyniecie przy swingu – zachęca dyrektor artystyczny Café Jazz Festival.
Cały ten jazz! … i nie tylko
Café Jazz Festiwal zainauguruje w tym roku 18 sierpnia w centrum Radomia, na deptaku, wspaniała parada nowoorleańska. Takiego barwnego, muzycznego pochodu jeszcze nie było!
Nad zalewem Borki będą odbywały się koncerty, później, w nocy szalone jam session z udziałem muzyków występujących na scenie głównej.

W niedzielę, 20 sierpnia, na scenie w miasteczku festiwalowym na Borkach koncerty znanych i lubianych Blues Power, Gospel Radom i Big Bandu „Mundana”.
Podczas trzech dni festiwalu usłyszymy m.in. takie gwiazdy jak: Old Timers, Jazz Band Ball Orchestra, The Harpiano Show, Five O’Clock Orchestra, Diane Davidson czy legendarnego Stana Breckenridge’a!
Program drugiej edycji Café Jazz Festival wzbogacił się o atrakcyjny konkurs młodych pianistów, którzy rywalizować będą o nagrodę „Radomskiego Jazz-on-a”. Wystąpią, prócz zespołów reprezentujących nurt jazzu tradycyjnego, muzycy grający ragtime (w tym roku mija 100. rocznica popularyzatora tego gatunku, Scotta Joplina), boogie-woogie, swing etc.
Międzynarodowy Zlot Kamperów
Festiwalowi w tym roku towarzyszyć będzie także Międzynarodowy Zlot Kamperów. Spodziewamy się ok. 150 ekip m.in. z Niemiec, Szwecji, Białorusi, Czech. Będzie je można podziwiać w miasteczku festiwalowym, które stanie nad zalewem na Borkach. Miłośnicy kamperów (tych nowoczesnych jak i oldschool’owych) chętnie odpowiedzą na pytania i oprowadzą po swoich „domach na kółkach”. Zostaną też wydzielone specjalne miejsca dla caravaningowców i motocyklistów, którzy przyjadą na Café Jazz Festival pod namiot. Dla naszych mobilnych gości przygotowaliśmy m.in. wycieczki po Radomiu i okolicach, wspólne biesiady i wieczorki integracyjne. Wszystkie niezbędne informacje, akredytacje i zapisy na stronie camperteam.pl

Wszystkie smaki kawy
Café Jazz Festival to również kawa, jej rozmaite odsłony i niezbędny anturaż. W miasteczku festiwalowym na Borkach wystawiać się będą firmy z branży kawiarskiej, nie zabraknie bezpłatnych degustacji i pokazów alternatywnego parzenia tego aromatycznego napoju.
Jazz na ulicy
W ubiegłym roku koncerty w ramach Café Jazz Festival odbywały się również w centrum Radomia, w kilku restauracjach. Mamy nadzieję, że w tym roku więcej radomskich lokali zaprosi jazz w swoje progi i pozwoli poczuć chociaż przez trzy dni klimat jego nowoorleańskich korzeni.

– Gorąco zapraszam na Café Jazz Festival, który będzie kontynuował tradycje „starego, dobrego jazzu”. Czy może być coś wspanialszego niż wieczór na leżaku, pod gwiazdami przy pysznej kawie i znakomitym jazzie sączącym się ze sceny? Do zobaczenia od 18 do 20 sierpnia na Borkach. Keep swinging! – zaprasza Wojciech Kamiński, dyrektor artystyczny festiwalu.
Wkrótce zaprosimy Was na zmodernizowaną stronę Café Jazz Festival, na której znajdziecie niezbędne informacje o imprezie.