Przejdź do treści

Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja – spektakl o Fridzie Kahlo

Pierwszą odsłoną cyklu „Wolność 24/7” będzie 15 marca spektakl o życiu i twórczości Fridy Kahlo – wybitnej meksykańskiej artystki, która zasłynęła bezkompromisowym ukazywaniem cielesności, kobiecości i cierpienia, ale angażowała się też politycznie. Po występie zaprosimy do dyskusji z odtwórczynią głównej roli Martyną Kliszewską, socjolożką dr Marią Gagacką i pisarką Ewą Podsiadły-Natorską.
Kanwą do rozmowy o wolności kobiety będzie postać Fridy Kahlo i dystopijny obraz praw, i obowiązków kobiet, o których opowiada najnowsza powieść Ewy Podsiadły-Natorskiej „Wściekłe”.

Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja – spektakl o Fridzie Kahlo
Jest to pierwszy teatralny projekt inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. W związku ze 110-tą rocznicą urodzin artystki, która przypadła na 2017 rok, twórcy przygotowali przedstawienie z pogranicza teatru, video art oraz instalacji.
W roli tytułowej występuje aktorka i malarka Martyna Kliszewska, absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie oraz wydziału malarstwa ASP w Łodzi.
Frida Kahlo opowiada o sobie i sprawach dla siebie najważniejszych w ostatnich chwilach życia. To wzruszająca opowieść pełna emocji, współczesna w wyrazie i treści, a użyte projekcje to malarskie impresje inspirowane twórczością niezwykłej meksykańskiej malarki.

Po spektaklu rozmowa na temat wolności opowiadania o kobiecości, seksualności, chorobie, cierpieniu i jego fizjologii, a także prawach kobiet we współczesnym świecie i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą przyszłość.
Po dyskusji będzie można spotkać się z Ewą Podsiadły-Natorską, kupić jej nową książkę i zdobyć autograf.
Początek spektaklu 15 marca o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.
Bilety: 20 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu spektaklu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.
Liczba miejsc ograniczona!