Przejdź do treści

Podróż sentymentalna – koncert na wiolonczelę i fortepian

W ramach sąsiedzkich spotkań z kulturą zapraszamy tym razem na wyjątkowy koncert muzyki klasycznej. Usłyszymy instrumentalne wersje najpiękniejszych piosenek wybitnych polskich artystów, m.in. Bogusława Meca, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty oraz znane i lubiane tematy muzyki filmowej, np. z filmu „La la land”, „Tajemniczy Ogród”. Niezwykły duet, niecodzienne aranżacje poprowadzą słuchaczy w niezapomnianą muzyczną podróż sentymentalną.
Niezmiennie zachęcamy też radomian do dzielenia się z nami swoimi wspomnieniami o 40 latach Amfiteatru (zdjęciami, wycinkami z gazet etc.). Po koncercie spotkanie poświęcone gwiazdom dużej sceny, które występowały u nas w latach 80-tych i 90-tych.
Zagrają: Maria Wojutyńska – wiolonczelistka, pedagog, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Żorach oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureatka wielu konkursów wiolonczelowych, m.in. w Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Przemyślu, Zamościu, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim. Jako stypendystka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie wzięła udział w „Kyoto International Music Students Festival 2011” w Japonii, gdzie występowała jako solistka i koncertmistrz międzynarodowej orkiestry.
Jako solistka koncertowała m.in. w Zamku Królewskim w Warszawie, Łazienkach Królewskich, Kolegiacie Kartuskiej, willi „Atma” w Zakopanem, Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Współpracowała m.in. z Żorską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Śląską, Radomską Orkiestrą Kameralną, Polską Orkiestrą Sinfonią Iuventus, Warszawskim Teatrem „Syrena”.
Obecnie spełnia się jako pedagog w Szkołach Muzycznych w Radomiu i Kozienicach, realizując przy tym własne projekty i pomysły muzyczne.

Piotr Goljat:  wokalista, pianista, kompozytor, pedagog, absolwent Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie realizuje swoje autorskie pomysły, koncertując jednocześnie z wieloma artystami. W latach 2006 – 2017 współpracował z łódzkim zespołem Rezerwat – popularną grupą rockową z lat 80 – tych. Od listopada 2009 roku stale koncertuje z Elżbietą Adamiak. Współpracował także z Jerzym Filarem, Andrzejem Poniedzielskim, Grażyną Łobaszewską, Lorą Szafran. W 2013 roku ukazała się autorska płyta artysty zatytułowana „A może by tak… Tuwim?”, w całości poświęcona twórczości Juliana Tuwima.

Początek koncertu o godz. 18 na Scenie Obozisko (ul. Śniadeckich 2). Wstęp wolny.