Przejdź do treści

Pracownia Nowych Mediów – 7 września startują zapisy na zajęcia!

7 września, podczas Dnia Otwartego w Kuźni Artystycznej, będzie można po raz pierwszy zapoznać się z ofertą Pracowni Nowych Mediów i zapisać na wybrane zajęcia!
Pracownia Nowych Mediów, która mieści się w budynku przy ul. Daszyńskiego 5, otwiera nabór na zajęcia kierowane głównie do młodzieży i dorosłych. – Naszym celem jest wykształcenie samodzielnych liderów w branży medialnej, których sukcesy twórcze będą niosły nową jakość naszej społeczności, a zarazem będą motywować młodsze pokolenia do kreatywnych działań – zapowiada Michał Grosiak, kierownik PNM.

Podczas dnia otwartego będzie można zwiedzić pracownie i studia Pracowni Nowych Mediów, i zapisać się na wybrane zajęcia:
Dziennikarstwo multimedialne – zajęcia skierowane do wszystkich zainteresowanych szerokim zakresem dziennikarstwa. Nauczycie się tutaj, jak napisać tekst do gazety, przeprowadzić wywiad, poprowadzić audycję radiową i telewizyjną. Tutaj również znajdą miejsce Ci, którzy chcieliby za pomocą profesjonalnego sprzętu i studia uczyć się robić materiały audio i wideo.
Wiek uczestników: od 12-tu lat.
Mali youtuberzy – Zajęcia edukacyjno-zabawowe dla najmłodszych, których celem jest nauka tworzenia krótkich różnotematycznych filmików oraz umieszczanie ich w popularnych serwisach internetowych.
Wiek uczestników 7-12 lat.
Fotografia kreatywna – Nauka fotografii od podstaw. Praca w studio. Fotografia reportażowa. Techniki cyfrowe i analogowe. Praca z programami edycyjnymi, a także w ciemni fotograficznej. Wiek uczestników: 0d 12 lat.
Cyfrowa grafika projektowa – Edukacja w zakresie projektowania graficznego. Tworzenie ulotki, plakatu, grafiki internetowej. Tworzenie ciekawych artystycznie projektów autorskich.
Wiek uczestników: od 12 lat.
Reżyseria filmowa – Zajęcia dla osób pragnących robić swoje filmy fabularne i dokumentalne. Uczestnicy uczą się tworzyć krótkie filmy w znanych gatunkach, od napisania scenariusza, przez pracę na planie filmowym do postprodukcji.
Wiek uczestników: od 12 lat.
Radom 3D – Projektowanie w przestrzeni 3D. Tworzenie wirtualnej mapy miasta. Poznanie technik rejestracji filmów w technice 360 stopni.  Korzystanie z nowoczesnych rozwiązań również za pomocą telefonu.
Wiek uczestników: od 12 lat.
Studio dźwięku– Techniki zapisu i łączenia dźwięków. Tworzenie muzyki bez pomocy instrumentów. Realizacja słuchowisk. Praca ze studiem dźwięku na specjalistycznym oprogramowaniu. Wiek uczestników: od 12 lat.
Animacja –  Tworzenie filmów animowanych w różnorodnej stylistyce.  Nauka projektowania scenografii oraz poznanie przeróżnych technik wykonania filmu plastycznego. Uczestnicy będą za pomocą kreatywnego przedstawienia opowiadać wymyślone przez siebie historie.   

Kreatywne smartfonowanie – Poznawanie edukacyjnych i użytkowych możliwości aplikacji w telefonie. Smartfon jako narzędzie do tworzenia ciekawych prac z zakresu sztuki i kultury. Alternatywne wykorzystywanie znanych narzędzi telefonu do prezentowania ciekawych projektów.
Wiek uczestników: od 12 lat.
Więcej informacji na profilu PNM na Facebooku i na stronie www.amfiteatr.radom.pl
Zapraszamy 7 września w godz. 10-14.
Wkrótce będzie można zapisać się na zajęcia drogą elektroniczną.