Przejdź do treści

Scena letnia: Żyj zdrowo. Żyj naturalnie. Ciesz się życiem – Park na Południu

Czy może być lepszy czas na odreagowanie stresu, pozbycie się negatywnych emocji, zregenerowanie sił i zatroszczenia się o swoje dobre samopoczucie niż wakacyjna sobota, na zielonej trawie? 
W pięknym parku na Południu 29 czerwca, w ramach kolejnej odsłony cyklu „Scena letnia”, skupimy się… na sobie, swoich ciałach i duchu, odprężymy, poćwiczymy, by na finał wymienić się dobrą energią razem z sąsiadami przy żywiołowej muzyce zespołu Sokół Orchestra, który łączy szaloną zabawę z wirtuozerią!
O nasze dobre samopoczucie zadba partner weekendu – Fundacja Life Change (Fundacja Life Change organizuje projekty i akcje promujące aktywny, i zdrowy styl życia, rozwój osobisty i techniki relaksacyjne; realizuje projekty integrujące społeczności oraz warsztaty z zakresu aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego), która zaprosi m.in. na warsztaty „Dobrostan”, czyli proste ćwiczenia np. technik oddechowych, poprawiających nastrój i redukujących stres. Podpowiemy też, jak zadbać o kręgosłupy, jak w naturalny sposób redukować bóle pleców. Ale to nie wszystko! W programie również „Warsztat upcyclingowy” – tworzenie personalizowanych toreb na zakupy i warsztat z pokazem kulinarnym „Smaki lata w Ajurwedzie”. Dowiecie się, jak jeść, by cieszyć się zdrowiem. Na ten warsztat kulinarny z udziałem publiczności i degustacją zaprosi Monika Dąbrowska, propagatorka stylu życia wg Ajurwedy, trenerka programów oddechowych, Srii Sri Yogi, Kursu Gotowanie wg Ajurwedy, organizatorka detoksów ajurwedyjskich i wypraw jogowych w najdalsze zakątki świata.
Nie zabraknie sportowych akcentów i konkurencji!
Muzyczną gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Sokół Orchestra! Grają razem od 2011 roku, podbijając serca publiczności zarówno w kraju jak i zagranicą. Udało im się to, co nie udało się dotąd żadnemu polskiemu zespołowi grającemu muzykę bałkańską – stanęli na podium legendarnego festiwalu w Guczy (Serbia) zajmując w 2014 roku II miejsce w kategorii międzynarodowej! Nagrywali wspólnie z Renatą Przemyk, Aloszą Awdiejewem czy Mają Sikorowską. Z niezwykłą łatwością łączą powagę z satyrą oraz tradycję z nowoczesnością, dając się poznać po energetycznym brzmieniu instrumentów dętych blaszanych oraz mocnej sekcji rytmicznej. Liderem i założycielem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz i kompozytor, mający na swoim koncie współpracę z tak różnorodnymi artystami jak Katarzyna Gaertner, Justyna Steczkowska, Maciej Maleńczuk czy Michał Szpak. SOKÓŁ ORCHESTRA to nie tylko muzyka etniczna, humor czy różnorodne aranżacje, ale przede wszystkim dobra zabawa na wysokim poziomie wykonawczym.

 
Zachęcamy, by zabrać ze sobą maty, koce i kosze piknikowe oraz ubrać się na luzie, na sportowo.
WSTĘP WOLNY. Wydarzenia w godz. 16-20 w parku na Południu.
Zadanie finansowane ze środków Gminy Miasta Radomia – Scena letnia- Koncert w Parku Południe – Budżet Obywatelski 2019.