Przejdź do treści

Uwolnij swój BEAT – warsztaty beatbox’u

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w zajęciach Uwolnij swój BEAT, czyli warsztatów beatbox’u. Inicjatywa została nagrodzona w konkursie Inspirator kultury organizowanym przez MOK „Amfiteatr”. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Projekt przewiduje sześć cotygodniowych zajęć, które będą odbywały się w budynku Scena Obozisko, przy ul. Śniadeckich 2.
Beatbox – forma rytmicznego tworzenia dźwięków – np. perkusji, linii basowej, głosów zwierząt, scratchy za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony.
Jeżeli pragniesz zacząć tworzyć muzykę w każdym miejscu, bez użycia instrumentów, zapraszamy na warsztaty łączące ze sobą naukę improwizacji wokalnej i beatbox’u. Razem stworzymy przestrzeń dla swobodnego śpiewu w gatunkach inspirowanych rapem, hiphopem, R&B i muzyką elektroniczną. Warsztaty trwają 6 tygodni i kończą się koncertem uczestników i instruktorów.
Podczas warsztatów m.in.:

  • Poznasz lepiej swój głos, odkryjesz jego nowe możliwości i wzmocnisz jego brzmienie,
  • Nauczysz się podstawowych techniki beatbox, poprawisz swoją rytmikę i melodykę,
  • Nauczysz się jak radzić sobie z lękiem przed publicznym śpiewaniem i wyrażaniem siebie,
  • Rozbudzisz swoją kreatywność i uwolnisz swój niepowtarzalny, wokalny potencjał,
  • Poznasz nowych, ciekawych ludzi i dobrze spędzisz czas podczas wspólnego muzykowania.

Nie musisz mieć żadnego przygotowania muzycznego.
Jedyne co Ci się przyda to pragnienie tworzenia muzyki oraz otwartość na nowe doświadczenia.
Zajęcia poprowadzą: Koker Beatbox – street performer tworzący muzykę swoim głosem przy pomocy efektów elektronicznych i zapętlacza, DJ, autor tekstów. Współorganizuje rap freestyle bitwy oraz koncerty hiphopowe na których promuje młodych artystów. Z muzyką jest związany całe życie działając aktywnie w wielu projektach artystycznych.
Kuba Kosiński – wokalista, instruktor śpiewu, coach głosu. Prowadzi pracownię „Uwolnij Swój Głos”, inicjator Pieśniarskiego Kręgu. Uwielbia improwizować. Jego misją jest zachęcanie do muzykowania wszystkich, którzy po prostu mają na to ochotę – bez względu na talent i umiejętności.
Pierwsze spotkanie 4 października o godz.  18:00.
Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2